უკრაინაში „იმედის“ ჟურნალისტი დააკავეს
უკრაინაში ტელეკომპანია „იმედის“ ჟურნალისტი ზურა ხვისტანი დააკავეს. ხვისტანი კიევში უკრაინის საპრეზიდენტო არჩევნების II ტურის გასაშუქებლად ჩადიოდა. „ქრონიკის“ ინფორმაციით, მას საზღვრის გადაკვეთის საშუალება არ მისცეს და ამჟამად სადეპორტაციო განყოფილებაშია გადაყვანილი.
როგორც თავად ხვისტანი აცხადებს, მისთვის ახსნა-განმარტება არავის მიუცია და მხოლოდ ის განაცხადეს, რომ „მას უკრაინაში შესვლა აკრძალული აქვს“.
ხვისტანის ინფორმაციით, მასთან ერთად დაკავების იზოლატორში რამდენიმე ადამიანი იმყოფება და ოთხში „ძალიან დიდი სიბინძურეა“.
რაც შეეხება ტელეკომპანიის ოპერატორს, იგი უკრაინაში უპრობლემოდ შეუშვეს. საქმის შესწავლაში უკვე ჩართულია უკრაინაში საქართველოს საელჩო.

Journalist of TV Company Imedi was detained in Ukraine
Zura Khvistani, journalist of TV Company Imedi, was detained in Ukraine. Khvistani was going to Ukraine to cover second round of presidential elections in Ukraine. According to the News Program “Kronika”, he was not allowed to cross the board and now he is in the deportation department.
According to Khistiani, nobody clarified him anything and they stated that “he is not allowed to enter Ukraine”.
Khvistani also states, that there are several men with him in the detention setting and “there is great dirt in the setting”.
As for operator of the TV Company, he was allowed in Ukraine without problem. The embassy of Ukraine in Georgia also involved his case.