გივი თარგამაძე, შესაძლოა, თანამდებობიდან გადააყენონ
საქართველოს ხელისუფლებაში სახელისუფლებო გუნდის გავლენიანი წარმომადგენლის, გივი თარგამაძის მიმართ უკმაყოფილებამ პიკს მიაღწია. პარლამენტში არ გამორიცხავენ, რომ დღის წესრიგში მის მიერ თანამდებობის დატოვების  საკითხი დადგეს, თუმცა ამ საკითხზე ჯერ მხოლოდ კულუარულად საუბრობენ.
უკრაინაში განხორციელებულმა წარუმატებელმა სადამკვირვებლო მისიამ, რომელსაც სათავეში სწორედ პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის ხელმძღვანელი თარგამაძე ედგა, ყველაზე მეტად საპარლამენტო უმრავლესობა აღაშფოთა. აღშფოთების მიზეზი კი არა მხოლოდ საკითხის პოლიტიკური მხარე და ის უხერხული მდგომარეობაა, რაშიც საქართველო ამ ოპერაციის წარუმატებლობის გამო აღმოჩნდა, არამედ საკმაოდ სოლიდური თანხაც, რომელიც, როგორც კულუარებში ამბობენ, ამ კამპანიისთვის გამოიყო და ფაქტობრივად, წყალში ჩაიყარა.
მიუხედავად იმისა, რომ კოლეგები თარგამაძის ღია კრიტიკისგან ჯერჯერობით თავს იკავებენ, პარლამენტში არაოფიციალურ დონეზე უკვე ვრცელდება ინფორმაცია, რომ უკრაინული სკანდალის გამო უმრავლესობა თარგამაძისთვის პასუხის მოსათხოვნად ემზადება და ეს პასუხი შესაძლოა, მისი თანამდებობიდან გადაყენება იყოს.
აღსანიშნავია, რომ თარგამაძე საკანონმდებლო ორგანოში ამ დრომდე არ გამოჩენილა. რიგი დეპუტატები ამტკიცებენ, რომ ის არჩევნების პირველი ტურის შემდეგ თბილისში დაბრუნდა, ზოგიერთის მონაცენებით კი, თარგამაძე ახლაც კიევშია.

Givi Targamadze Might Be Resigned
Discontent about high-ranking governmental official Givi Targamadze has become very serious. Parliament does not exclude possibility of discussing his resignation at the session, though it is only rumor so far.
Parliamentary majority is irritated by unsuccessful monitoring mission during the presidential elections in the Ukraine; chairperson of the Parliamentary Committee on Defense and Security Giorgi Targamadze was leader of the mission. The reason of irritation is not only political side of this fact and the awkward situation which was created about Georgian observers; but the problem is quite a large sum which was allocated for this mission and was in fact wasted.
Although colleagues do not criticize him publicly, unofficial information is spread in Parliament, that majority is going to make Targamadze responsible for the recent activities and it might become reason for his resignation.
It is noteworthy that Targamadze has not appeared at the legislative body so far. Several MPs claim he returned in Tbilisi after first round of elections, but according to others Targamadze is still in Kiev.