"იმედის" კორესპონდენტი „რუსთავის წყალის“ პრესცენტრის ხელმძღვანელობას ითავსებს
„მოძრაობა - სამართლიანი საქართველოსთვის“ რუსთავის ოფისის ხელმძღვანელმა, ნუკრი შათირიშვილმა ქალაქში არსებულ წინასაარჩევნო პრობლემებზე პრესკონფერენცია გამართა. მისი თქმით, მთავრობის მხრიდან ხელის შეშლის   მიუხედავად პროგრამა „კარდაკარ“ გრძელდება.
„ოფიციალური მონაცემებით, რუსთავში ამომრჩეველთა რიცხვი 107 ათასამდეა. აქედან 30-35% არარსებულია. ასე რომ, ამომრჩეველთა ციფრი ხელოვნურადაა გაზრდილი“, - საუბრობს ნოღაიდელის რუსთავის ოფისის ხელმძღვანელი.
შათირიშვილიოს აზრით, დღეს რუსთავს მთელი რიგი პრობლემები აქვს. განსაკუთრებული პრობლემაა უმუშევრობა და სავაჭრო ობიექტების დატერორება, რაც მათი მუდმივი დაჯარიმებით გამოიხატება.
„ბევრი ოჯახისთვის რუსთავი დაემსგავსა ღამის გასათევ ადგილს. 23 000 ქალაქის მკვიდრი ყოველდღე სამუშაოდ თბილისში მიდის. არსებობს სხვა პრობლემებიც. მაგალითად - საწარმო „რუსთავის წყალი“ ძარცვავას და ფინანსურად ატერორებს მოსახლეობას“, - განაცხადა შათირიშვილმა.
ამ განცხადებას პრესკონფერენციაზე ქვემო ქართლის რეგიონში რადიო „იმედის“ ჟურნალისტის, ლია ანთაურის კომენტარი მოყვა: ,,ეს ცრუ ინფორმაცია და გირჩევთ, ამოიღოთ პრეს-რელიზიდან. „რუსთავის წყლის“ მუშაობით მოქალაქეები არ არიან უკმაყოფილოები!“
ჟურნალისტი ლია ანთაური პარალელურად „რუსთავის წყალის“ პრესსამსახურის ხელმძღვანელია. ამიტომ მისი უკმაყოფილება პრესკონფერენციაზე არავის გაკვირვებია.

Imedi TV Correspondent Is Simultaneously Spokesperson of the “Rustavi Water”
Head of the Rustavi office of the Movement for the Just Movement Nukri Shatirishvili gave a press-conference about the pre-election problems in the city. He said despite the obstacles created by the authority the program “Door by Door” is going on.
“According to the official data, 107 thousand voters are registered in Rustavi. 30-35% of it is unreal; the number of voters is artificially increased,” said the head of the Rustavi office of the Movement.
Shatirishvili thinks today there are plenty of problems in Rustavi. The biggest problem is unemployment and terror of shopping centers; they are permanently fined.
“For many families Rustavi has turned into a place where they spend only night. 23 000 residents of the city work in Tbilisi. There are some other problems too; for example, enterprise “Rustavi Water” robs and terrorizes population,” said Shatirishvili.
Journalist of the Radio “Imedi” in Kvemo Kartli region Lia Antauri responded to his statement. “It is false information and I suggest you to take the paragraph from your press-release. Population is not dissatisfied with the work of the Rustavi Water.”
Journalist Lia Antauri is also a spokesperson of the Rustavi Water. Thus, nobody got surprised at her comment at the press-conference.