მე-12 კლასელებს „ნაცმოძრაობის“ მხარდაჭერას აიძულებენ
„ნაციონალური მოძრაობის“ სოფელ ზემო ალვანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატს ბესო ყიზილაშვილს „ალიანსი საქართველოსთვის“ ახმეტის ორგანიზაცია საარჩევნო ხმის უფლების მქონე მე-12 კლასელებზე ზეწოლაში ადანაშაულებს.
როგორც ალიანსის წარმომადგენელმა ზაზა ლაგაზიძემ განაცხადა, ბესო ყიზილაშვილი ახმეტის სამხედრო გაწვევისა და აღრიცხვის სამსახურის სპეციალისტია.
„მართალია, ის ამ დროისთვის შვებულებაში იმყოფება, მაგრამ თავის თანამდებობრივ მდგომარეობას იყენებს და ბავშვებზე ზეწოლას ახდენს. მათ ემუქრება, რომ თუ არჩევნებში ხმას „ნაციონალურ მოძრაობას“ არ მისცემენ, ჯარში გაიწვევს და უმაღლეს სასწავლებელში ჩაბარებას ვეღარ შეძლებენ“, - განაცხადა ლაგაზიძემ.
ყიზილაშვილის მხრიდან მე-12 კლასელებზე ზეწოლის ფაქტი კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ზემო ალვანის საჯარო სკოლის მე-12 კლასის რამდენიმე მოსწავლემაც დაუდასტურა.
თავად ყიზილაშვილი საარჩევნო ხმის უფლების მქონე მოსწავლეებზე ზეწოლას არ ადასტურებს. „ჩემთან ერთად გადაამოწმეთ ეგ ამბავი და არც ერთი მოსწავლე მაგას არ იტყვის. ჩემს გარეშე რას გეუბნებიან, არ მაინტერესებს“, - აღნიშნა ყიზილაშვილმა.

Pupils of the 12th Form Are Made to Support National Movement
Akhmeta district office of the Alliance for Georgia blames the single mandate candidate in the village of Zemo Alvani from the National Movement Beso Kizilashvili in oppression on the pupils of the 12th form at the public schools.
Representative of the Alliance Zaza Lagazidze said Beso Kizilashvili is a specialist of the Military Recruitment and Registration Office in Akhmeta district.
“Although he is on holiday, he uses his position and oppresses on children. He threatens them with recruiting them to the army unless they vote for the National Movement in the elections; in this case they will not be able to enter the university,” said Lagazidze.
Several pupils of the 12th form of the public school in the village of Zemo Alvani confirmed the information about the oppression on them by Kizilashvili with the Kakheti News Center.
Kizilashvili does not confirm the information about the oppression on pupils. “You can check the information together with me and if pupils do not confirm your information, I do not care what they tell you in private,” said Kizilashvili.