მიხეილ სააკაშვილის დაცვის წევრებმა ქუთაისელი იზო მახათაძე სასტიკად ცემეს
საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის დაცვის წევრებმა ქუთაისში მცხოვრები იზო მახათაძე სასტიკად ცემეს. ამის შესახებ „ალიანსი საქართველოსთვის“ იუწყება.
„სააკაშვილი ქუთაისის რკინიგზის სადგურს როცა ათვალიერებდა და სადგურზე შეკრებილ მოსახლეობას ესაუბრებოდა, ადგილობრივმა მკვიდრმა, იზო მახათაძემ მასთან მისვლა და წერილის გადაცემა ითხოვა, რომელშიც დაპატიმრებული შვილის შესახებ წერდა. თუმცა, პრეზიდენტის დაცვამ ის სააკაშვილთან არ მიუშვა. დაცვის წევრების ქმედება ამით არ დამთავრებულა. მათ იზო მახათაძე მოშორებით გაიყვანეს, სასტიკად ცემეს და საღორიის ტყის ტერიტორიაზე დააგდეს. ამჟამად ქალბატონი ქუთაისის კლინიკურ საავადმყოფოში იმყოფება“, - აცხადებს „მემარჯვენეების“ ქუთაისის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი მამუკა მღერაძე.
მისივე ინფორმაციით, რამდენიმე დღის წინ, როცა ქუთაისში პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძე იმყოფებოდა, რომელმაც „ნაციონალური მოძრაობის“ ადგილობრივი თვითმმართველობის სია საზეიმოდ წარადგინა, მისი დაცვის წევრებმა ანალოგიური ქმედებები სვეტა ახალაიას მიმართ განახორციელეს. ახალაიაც ასევე ცდილობდა, ბაქრაძისთვის წერილი მიეწოდებინა.
„ეს ქალბატონი ბაქრაძემდე არ მიუშვეს. მერიის შენობაში შეიყვანეს, ჩაკეტეს და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს“, - აცხადებს მღერაძე.

The security guard of the President Mikheil Saakashvili ruthlessly beat the resident of Kutaisi Izo Makhatadze. Alliance for Georgia reported about the incident.
“When Saakashvili was visiting the railway station in Kutaisi and was talking with the people, local resident Izo Makhatadze requested to let her approach the president to hand in the letter where she wrote about her prisoner son. However, the security guard of the president did not allow her to approach the president. But their action did not end peacefully. They took Izo Makhatadze away, beat her and left her in the Sagoria forest. Currently, the woman in Kutasi hospital,” said the head of the Kutaisi office of the New Rights Mamuka Mgheradze.
According to Mgheradze, several days ago, when the chairman of the parliament visited Kutaisi to introduce the candidates of the National Movement in the municipality elections, his guards insulted Sveta Akhalaia. She also tried to hand in the letter to Bakradze.
“This woman was not allowed to approach Bakradze. They took her to the City Hall building, locked her there and insulted,” said Mgheradze.