საარჩევნო კომისიის წევრი თავმჯდომარეს ზეწოლაში ადანაშაულებს
სიღნაღის საარჩევნო ოლქის ზემო მაღაროს საუბნო-საარჩევნო კომისიის წევრი რესპუბლიკური პარტიიდან, ლალი ჯანიკაშვილი კომისიის თავმჯდომარეს გიორგი ვარსიმაშვილს ზეწოლაში ადანაშაულებს.
როგორც ლალი ჯანიკაშვილმა განაცხადა, მან ზემო მაღაროს საარჩევნო უბნის ამომრჩეველთა სიებში დარღვევები აღმოაჩინა.
„მაღაროს 26-ე და 34 საარჩევნო უბნების ამომრჩევლები მიწერილები არიან ზემო მაღაროს 25-ე საარჩევნო უბანზე. ყველა საარჩევნო უბანს აქვს თავისი საზღვრები. ზემო მაღაროს 25-ე საარჩევნო უბანზე ამომრჩეველთა სიაში სულ 215 ამომრჩეველია რეგისტრირებული, აქედან 43 ამომრჩეველი ეკუთვნის ქვემო მაღაროს 26-ე და 34 -ე უბნებს. მაგალითად, აივაზოვი ვასილი 6 წელია, რუსეთშია წასული. არადა, ის 24-ე ულიანოვკის საარჩევნო უბნის ამომრჩეველთა სიაშიც არის შეყვანილი და ზემო მაღაროს 25-ე საარჩევნო უბნის ამომრჩეველთა სიაშიც რეგისტრირებულია. ამ მონაცემებს როცა ვაზუსტებდი, საუბნო - საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე დამემუქრა - თუ ჭკვიანად არ იქნები, უბნიდან გაგიშვებთო. ეს გაორება სჭირდებათ, რათა ზემო მაღაროს საარჩევნო უბანში არჩევნები გააყალბონ. ეს ყველაფერი პრეზიდენტის სპეციალური დავალებით ხდება, რათა ზემო მაღაროში, რომელიც დავით უსუფაშვილის მშობლიური სოფელია, რესპუბლიკელებს არჩევნები მოუგოს“, - აცხადებს ლალი ჯანიკაშვილი.
კომისიის რესპუბლიკელი წევრის ბრალდებებს ზემო მაღაროს საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე გიორგი ვარსიმაშვილი არ ადასტურებს.
უნდა აღინიშნოს, რომ 2008 წლის 21 მაისის საპარლამენტო არჩევნებისთვის ლალი ჯანიკაშვილი სიღნაღის საოლქო-საარჩევნო კომისიის წევრი იყო. დარღვევებზე რეაგირებისათვის ზემო მაღაროს საარჩევნო უბანზე მისული ჯანიკაშვილი, შსს-ს სპეციალური დანიშნულების თანამშრომლებმა, კენჭისყრის შენობიდან ფიზიკური ძალის გამოყენებით გააძევეს.

Member of the Election Commission Blames the Chairperson in Oppression
Election commission member from the Republic Party in the polling station of the village of Zemo Magharo in Sighnaghi district Lali Janikashvili blames the commission chairman Giorgi Varsimashvili in oppression.
Lali Janikashvili said she found some shortcomings in the voters’ list in the polling station.
“Voters from the polling stations # 26 and # 34 are registered in the polling station # 24 in Zemo Magaro village too. Every polling station has limit. There are total 215 voters in the polling station # 25, among them 43 belong to the polling stations # 24 and # 34. For example, Vasil Aivazov went to Russia 6 years ago but he is registered in the election list of both PS # 24 of the village of Ulianovka and in the PS # 25 in Zemov Magaro. When I was studying these shortcomings, the chairman of the PS threatened me with firing me from the commission unless I keep quite. They need duplication of voters in order to rig election results in Zemo Magaro. Everything is done according to the special order of the president because Zemo Magaro is a native village of Davit Usupashvili, leader of the Republic Party, and the president wants to defeat the Republic Party in this village,” said Lali Janikashvili.
The commission chairperson Giorgi Varsimashvili denies the accusations of the commission member.
It is noteworthy that during the parliamentary elections of May 21, 2008 Lali Janikashvili was member of the Sighnaghi district election commission. When Janikashvili arrived at the polling station in Zemo Magharo village, the special unit of the ministry of internal affairs forced her out of the building.