ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ხელშეშლის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო
შს დედოფლისწყაროს რაიონულ სამმართველოში ჟურნალისტ ილია მარტყოფლიშვილისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ხელის შეშლის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო. სისხლის სამართლის საქმე სსკ-ის 154-ე მუხლით აღიძრა.
როგორც მარტყოფლიშვილმა განაცხადა, 11 მაისს, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობაში, ქრისტიან-დემოკრატიული მოძრაობიდან მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა დავით ალუღიშვილმა ხელი გაარტყა და მის შესახებ სტატიების წერა აუკრძალა.
საქმის მოკვლევა გამომძიებელ დავით პოპიაშვილს ჰქონდა დავალებული, თუმცა ჟურნალისტმა მას აცილება მისცა.
„მისი მამა პაატა პოპიაშვილი ქრისტიან-დემოკრატების პარტიული სიის კანდიდატია და მიმაჩნია, რომ გამომძიებელი დაინტერესებული იქნებოდა“, - ამბობს მარტყოფლიშვილი.
შს დედოფლისწყაროს რაიონულმა სამმართველომ ჟურნალისტის შუამდგომლობა დააკმაყოფილა და საქმე გამოსაძიებლად სხვა გამომძიებელს, ვალერი ლეკაშვილს გადაეცა.

Investigation Launched on the Interference in Professional Activities of a Journalist
Dedoplistskaro district police department started investigation on the interference in the professional activities of the journalist Ilia Martkoplishvili. The criminal case was launched under Article 154 of the Criminal Code of Georgia.
Martkoplishvili reported that on May 11 single mandate candidate of the Christian-Democrat Movement slapped him in the face in the Dedoplistskaro district administration and banned him to write article about him.
Investigator Davit Popiashvili was in charge of the case; however the journalist requested to replace him.
“His father Paata Popiashvili is candidate of the Christian Democrat Movement and I think he could not be impartial,” said Martkoplishvili.
Dedoplistskaro district police department satisfied the petition of the journalist and investigator Valeri Lekashvili is in charge of his case now.