„ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ კოლაგის საუბნო - საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს უჩივის
არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ გურჯაანის საარჩევნო ოლქის სოფელ კოლაგის საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს ეკატერინე ნაქევხრიშვილს უჩივის. უფლებადაცვითი ორგანიზაცია საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს „ნაციონალური მოძრაობის“ სასარგებლოდ ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენებაში ადანაშაულებს.
„ეკატერინე ნაქევხრიშვილი არის გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის კულტურის, განათლებისა და სოციალური განვითარების  სამსახურის სპეციალისტი სოციალურ საკითხებში. 16 აპრილიდან გასულია შვებულებაში და საოლქო-საარჩევნო კომისიის მიერ დანიშნულია კოლაგის საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარედ. მიუხედავად ამისა, ნაქევხრიშვილი დადის გამგეობაში სამუშაო ოთახში, ასევე „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩენო შტაბში, სადაც სოციალურად დაუცველ მოქალაქეებს იღებს და ადგილობრივი ბიუჯეტიდან ერთჯერად სოციალურ დახმარებებს ჰპირდება. ამასთან, ეკატერინე ნაქევხრიშვილი დღემდე სარგებლობს გამგეობის კორპორატიულ რეჟიმში ჩართული მობილური ტელეფონით“, - აღნიშნულია „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ საჩივარში.
საჩივრის შეტანის მომენტისთვის გურჯაანის საოლქო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე ნატალია ბეგაშვილმა „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ წარმომადგენელს განუცხადა, რომ საჩივარს არ დააკმაყოფილებს.

The Human Rights Center Sues Chairperson of the Kolagi Village Election Commission
Non-governmental organization Human Rights Center sues Ekaterine Nakevkhrishvili, the chairwoman of the election commission in the village of Kolagi in Gurjaani election district. The human rights organization blames the chairwoman in the misuse of the administrative resources in favor of the National Movement, the ruling party.
“Ekaterine Nakevkhrishvili is the specialist of the culture, education and social development department at Gurjaani municipal board. She has been on holiday since April 16 and the district election commission appointed her on the position of the chairperson of the election commission in Kolagi village. Despite that, Nakevkhrishvili visits her office, as well as the HQ of the National Movement, where she receives socially disabled people and promises social allowances them from the district budget. Besides that, Ekaterine Nakevkhrishvili still uses the corporative mobile phone,” the appeal of the Human Rights Center states.
When filing the complaint to the Gurjaani district election commission, the chairwoman of the commission Natalia Begashvili told the representative of the Human Rights Center that she would not satisfy their complaint.