შვებულებაში მყოფი „ნაცმოძრაობის“ კანდიდატები ადმინისტრაციულ რესურსს იყენებენ
„ნაციონალური მოძრაობის“ დეპუტატობის კანდიდატები, გურჯაანის საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრის უფროსი ლალი გაბიტაშვილი და იურისტი დარეჯან ბურდიაშვილი, რომლებიც ოფიციალურად შვებულებაში არიან გასულები, სამსახურებრივ მოვალეობებს ასრულებენ და ადმინისტრაციულ რესურსებს იყენებენ.
ფაქტობრივად, ლალი გაბიტაშვილი კურირებს ექსტერნის გამოცდებს, რომელიც გურჯაანის რაიონის სოფელ ველისციხის საჯარო სკოლაში ტარდება. ამასთან, ლალი გაბიტაშვილი სარგებლობს სამსახურებრივი ტელეფონით, რესურსცენტრის ტექნიკით და ინტერნეტით.
ფოტოზე აღბეჭდილია, 20 მაისს, 17:30 საათზე, ლალი გაბიტაშვილი და დარეჯან ბურდიაშვილი როგორ მასპინძლობენ რესურს-ცენტრის ოფისში განათლების სამინისტროს თანამშრომლებს. როგორც რამდენიმე სკოლის დირექტორმა განაცხადა, ლალი გაბიტაშვილი ესწრება სკოლის დირექტორების თათბირებს და მათ მართველი პარტიის წინასაარჩევნო კამპანიასთან დაკავშირებით დავალებებს აძლევს.
ლალი გაბიტაშვილი წინასაარჩევნო კამპანიის მიზნებისთვის ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენებას უარყოფს.

Candidates of the National Movement Misuse Administrative Resources during Vacations
Candidates of the National Movement, head of the Gurjaani district educational resource center Lali Gabitashvili and lawyer Darejan Burdiashvili, continue working in their office and misuse administrative resources during vacations.
In fact, Lali Gabitashvili coordinates the extern exams in the public school of Velistsikhe village. Besides that, she uses the corporative mobile phone, equipment and internet of the resource center.
In the photo, taken at 5:30 pm on May 20, Lali Gabitashvili and Darejan Burdiashvili are treating the representatives of the ministry of education at dinner-table in the office of the resource center. Directors of several schools stated that Lali Gabitashvili attends the meetings of the school directors and gives them directives regarding the pre-election campaign of the ruling party.
Lali Gabitashvili denied the information about the misuse of the administrative resources for the pre-election campaign.
You can see the photo on the following link: http://www.ick.ge/ka/rubrics/politics/1401-2010-05-20-14-47-27.html