თელავის №2 საარჩევნო უბანზე „ნაციონალური მოძრაობის“ სააგიტაციო პლაკატებია გაკრული
თელავის №2 საარჩევნო უბანზე, რომელიც თელავის ყოფილი კულტურის სახლის შენობაშია განთავსებული, „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩევნო პლაკატებია გაკრული. ამის შესახებ სამოქალაქო განვითარების ინსტიტუტი იუწყება მოქალაქე ჟურნალისტზე დაყრდნობით.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის თელავის კორესპონდენტმა ადგილზე გადაამოწმა თელავის №2 საარჩევნო უბანი და აღნიშნული ფაქტი დადასტურდა. საუბნო-საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის როზა ყავალაშვილის განცხადებით, შენობაში საარჩევნო პლაკატები მათ არ გაუკრავთ.
„რას გიშლით? საქმე არ გაქვთ, პლაკატებს რომ არ სდიოთ? დავუშვათ და ჩვენი გაკრულია, კანონდარღვევა მაინც არ არის“, - აღნიშნეს საუბნო-საარჩევნო კომისიაში საოლქო კომიისის მიერ დანიშნულმა წევრებმა.
თელავის საოლქო-საარჩევნო კომისიაში განმარტეს, რომ ამ საკითხზე კომისიისთვის საჩივრით არავის მიუმართავს და შესაბამისად, დარღვევა არის თუ არა, არ უმსჯელიათ.

Election Posters of the National Movement Are Posted in Polling Station # 2 in Telavi
There are election posters of the National Movement in the polling station # 2 of Telavi, which is located in the building of former culture house. The Institute of Civil Development reported about it based on the information provided by a citizen journalist.
Telavi district correspondent of the Kakheti News Center checked the information at the place and the fact was confirmed. The chairwoman of the election commission of the polling station Roza Kavalashvili stated that they have not pasted posters in the PS.
“Is it a problem for you? Don’t you have other business but looking for posters? Let’s say that we have pasted them what then; it is not violation,” said the commission members.
Telavi district election commission clarified that nobody has filed complaint to them regarding this fact and so it is not violation until they discuss it.