საპარლამენტო უმრავლესობაში გაზის მაგისტრალური მილსადენის დაგეგმილ პრივატიზებას ადასტურებენ
საპარლამენტო უმრავლესობის წარმომადგენელი ლაშა თორდია გაზის მაგისტრალური მილსადენის დაგეგმილ პრივატიზებას და ამ მიზნით მისი შესაბამისი სახელმწიფო ობიექტების ნუსხიდან ამოღებას ადასტურებს.
„იყო დრო, როცა კაშხლები, „თელასი“ და მსგავსი ტიპის ობიექტები სახელმწიფო საკუთრებაში არსებობდა და მოსახლეობას არც გაზი და არც ელექტოენერგია მიეწოდებოდა. ქვეყნაში ენერეგეტიკული პრობლემები სწორედ ამ ობიექტების პრივატიზების შემდეგ მოგვარდა. მომავალში შეიძლება, გაზის მაგისტრალური მილსადენის პრივატიზებაც განხორციელდეს, რაც კანონისა და ქვეყნის ინტერესების დაცვით მოხდება“, - განუცხადა „პირველს“ თორდიამ, რომლის აზრით, ამ შემთხვევაში ობიექტის „სტრატეგიულობაზე“ საუბარი „მოძველებული მიდგომაა“.
თორდია ერთ-ერთი ავტორია „სახელმწიფო ქონების პრივატიზების“ შესახებ იმ ახალი კანონპროექტისა, რომელშიც საპრივატიზაციოდ აკრძალულ ობიექტთა ჩამონათვალში გაზის მაგისტრალური მილსადენი აღარ ფიგურირებს.

Member of the parliamentary majority Lasha Tordia confirms the planned privatization of the gas pipe-line and removal of the corresponding state institutions from the list.
“In old time, dams, “Telasi” (Tbilisi Electricity Distribution Company) and similar entities were state properties and neither gas nor electricity was supplied to the population. The energetic problems were resolved in the country after the entities were privatized. In future, privatization of the gas pipe-line is also possible but it should be done in compliance with the law and state interests,” Tordia reported to the “Pirveli” who thinks that we should not think about strategic importance of the entity now.
Tordia is one of the authors of the new draft-law on Privatization of State Property where the gas pipe line was removed from the list of entities which cannot be privatized.