"ქრისტიან-დემოკრატები" ხელისუფლებას დევნილების განსახლების გაუაზრებელ პოლიტიკას, კიდევ ერთხელ საყვედურობენ .
როგორც "ქრისტიან-დემოკრატმა" გიორგი ახვლედიანმა პარლამენტის დღევანდელ რიგგარშე სხდომაზე განაცხადა, დევნილებისთვის საცხოვრებელი ფართების დაკანონების შესახებ ხელისუფლების წინასაარჩევნო დაპირების საწინააღმდგოდ, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა და განსახლების სამინისტრო სრულიად გაუაზრებელ და გაუმართებელ პოლტიკას ატარებს.
მისი თქმით, თბილისში, ათონელის ქუჩიდან გამოსახლებული დევნილები ზუგდიდის რაიონის სოფელ ოქტომბერში წაიყვანეს, თუმცა აღმოჩნდა, რომ იქ არსებული ფართი ამორტიზირებულია და იქ ცხოვრება შეუძლებელია.
ახვლედიანმა იმ გარემოებას გაუსვა ხაზი, რომ იმავე სოფელში რემონტდება რამდენიმე ფართი, თუმცა მას უკვე დაპირდნენ იქვე მცხოვრებ დევნილებს.
"ქუჩაში აღმოჩენასთან ერთად, დევნილები ერთმანეთსაც დაუპირისპირეთ", – განაცხადა ახვლედიანმა და დასძინა, რომ სამინისტროს დევნილების განსახლების თუ ფართების დაკანონების, არანაირი კონკრეტული პოლიტიკა არ აქვს შემუშავებული.

The Christian-Democratic Party Calls Down Government Policy in Relation to IDP Resettlement
The Christian-Democratic Party has once again called down the meaningless government policy on IDP resettlement.
Representative of the party, Giorgi Akhvlediani, stated today at a special parliamentary session that the ministry of IDPs from occupied territories and resettlement is carrying out a completely meaningless and unwarranted policy in contrary to pre-election promises.
According to Akhvlediani, IDPs temporarily residing on Atoneli street in Tbilisi were taken to the village Octomberi only to find that the housing there was sub-standard and inappropriate for living.
The MP emphasized that several houses are being repaired in the same village but it has already been promised to IDPs currently living there. “In addition to throwing people in the streets you have put them against each other”, Akhvlediani stated. This he stated is what will happen if the policy for legalization for housing and resettlement is non-existent at the ministry.