www.ick.ge ადამიანის უფლებებზე ფოტო და ვიდეო რეპორტაჟებს მოამზადებს
კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა ახალი პროექტის განხორციელება დაიწყო, რომელიც ადამიანის უფლებებზე ფოტო და ვიდეო რეპორტაჟების მომზადებას ითვალისწინებს. პროექტი ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მხარდაჭერით ხორციელდება.
„პროექტის მიზანია, ხმის ამოღების საშუალება მისცეს იმ მოქალაქეებს, რომლებსაც ეს ყველაზე მეტად სჭირდებათ, თუმცა გარკვეული მიზეზების გამო ამას ვერ ახერხებენ; ჟურნალისტები შეაგროვებენ უნიკალურ ფოტო და ვიდეო მასალებს, რეგიონში ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტებზე. ინტერნეტ-გაზეთში www.ick.ge ერთი წლის განმავლობაში გაშუქდება ადამიანის უფლებების შესახებ 300-მდე ფაქტი. განსაკუთრებულ ყურადღებას დავუთმობთ ისეთ ადგილებს, სადაც არასამთავრობო ორგანიზაციები და ჟურნალისტები არ მუშაობენ“, - აღნიშნა პროექტის დირექტორმა გელა მთივლიშვილმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი დამოუკიდებელი მედია-ორგანიზაციაა, რომელიც საქართველოს ერთ-ერთ დიდ რეგიონში - კახეთში მუშაობს. კახეთის საინფორმაციო ცენტრი საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიის პრინციპებით  და საერთაშორისო ნორმებით ხელმძღვანელობს.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი, ფონდ „ღია საზოგადოება - საქართველოს“ მხარდაჭერით, 2009 წლიდან გამოსცემს პირველ რეგიონულ ინტერნეტ-გაზეთს საქართველოში www.ick.ge. გამოცემას ამზადეს პროფესიონალების გუნდი და მის შექმნაში მონაწილეობენ სტუდენტები. კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ჟურნალისტები კახეთის რამდენიმე რაიონში მუშაობენ; ცენტრს სპეციალური კორესპონდენტები ჰყავს პანკისის ხეობასა და საინგილოში (დასავლეთ აზერბაიჯანში).

www.ick.ge will be conducting photo and video reportages on human rights
Kakheti information center started the implementation of a new project that covers the preparation of photo and video reportages on the human rights issues. The project is supported by the US Embassy.
“The aim of the project is to let those people speak who can’t do it for certain reasons; journalists will gather the unique photo and video material regarding the facts of human rights violations in the regions. The internet magazine www.ick.ge
will cover about 300 violations of human rights every year. We’ll pay special attention to those places, where there are no non-governmental organizations or journalists working,” – noted project coordinator Gela Mtivlishvili.
Kakheti Information Center is an independent media-organization that works in one of the biggest regions of Georgia – Kakheti. Kakheti Information Center abides by the principles of journalistic ethics charter and international norms.
Kakheti Information Center, with the help of the fund “Open Society – Georgia,” has been publishing the first regional internet-journal www.ick.ge since 2009. The internet-journal is prepared by the team of professionals and group of students. Kakheti Information Center journalists work in several regions; the center has special correspondents in Pankisi Valley and Saingilo (western Azerbaijan).