ურეკს ამდენი დამსვენებელი და პრობლემები არ ახსოვს
როგორც ამბობენ, ამის მიზეზი ქალაქ ქობულეთის მოუწესრიგებელი კანალიზაცია და გადათხრილი ქუჩებია, რის გამოც იქიდან ურეკს უკმაყოფილო დამსვენებელთა დიდმა ნაკადმა მიაშურა. დამსვენებლების რაოდენობის ზრდასთან ერთად, დაბაში გარევაჭრობის მასშტაბებიც გაიზარდა და  ქაოსური სახე მიიღო.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსის, ზაზა გოგუაძის თქმით, წლებია, ურეკს ამდენი დამსვენებელი არ ახსოვს. გარევაჭრობის პრობლემებისა და სხვა საკითხების მოგვარების მიზნით, დროებითი სამუშაო ჯგუფი შეიქმნა, რომელიც სპეციალურ ღონისძიებებს გაატარებს.
„ურეკში ყველა კუთხე მოუწესრიგებელია. გაფრთხილება ყველას მივეცით. თუმცა, ჯერჯერობით, ჩემი ინფორმაციით, არავინ დაუჯარიმებიათ. მუნიციპალიტეტი ტერიტორიას გამოყოფს და მოვაჭრეებს სპეციალურ ადგილს მივუთითებთ. თუ ვინმე ჩვენს მითითებას დაარღვევს, სამართალდამცავებს ვაცნობებთ, რის შემდეგაც მათ უნდა გაატარონ დამსჯელი ღონისძიება“, - გვითხრა გოგუაძემ.

The number of holiday-makers in Ureki is increasing day by day. As they say, the reason for this is the unorganized canalization and dugout streets in the city of Kobuleti. Thus, the unsatisfied holiday-makers are rushing to Ureki instead. With the increase of the holiday-makers, the number of the open market sellers has increased and become chaotic.
According to the head of the Ozurgeti Supervision Service, Zaza Goguadze, Ureki has never had so many visitors. In order to solve the problems of the open market and other issues, the temporal working group has been established, that will take special measures.
“Every corner of Ureki is unorganized. We gave warning to everyone. But nobody has been fined yet. The municipality will provide the special area for sellers. If they don’t obey our instructions, we will let the police know and they can take punitive measures,” – said Goguadze