სკოლის დირექტორმა მასწავლებლებს „ადამიანის უფლებათა ცენტრში“ მისვლა აუკრძალა
გურჯაანის რაიონის სოფელ ჭანდრის საჯარო სკოლის დირექტორმა მანანა მჭედლიშვილმა პედაგოგებს, რომლებსაც სასწავლო საათები დააკლო, უფლებების დაცვის მიზნით არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ კახეთის ოფისში მისვლა აუკრძალა.
„თათბირზე გამოგვიცხადა - ზოგიერთებს საჩივრები შეგიტანიათ „ადამიანის უფლებათა ცენტრში“ და კიდევ თუ მიხვალთ იქ, სკოლიდან საერთოდ გაგაგდებთო. მე ისეთი მფარველი მყავს, მაინც ვერაფერს დამაკლებთ და უარესად არ დაზარალდეთო, დაგვემუქრა“, - აღნიშნეს მასწავლებლებმა.
სკოლის დირექტორი მანანა მჭედლიშვილი, რომელიც ტელეკომპანია „გურჯაანის“ ყოფილი ჟურნალისტია, მასწავლებლების ბრალდებებს უარყოფს.

School Principal Prohibits Teachers from Addressing the Human Rights Center
The principal of public school in Gurjaani region, village Chandari, Manana Mchedlishvili, who reducted the work hours of teachers, prohibited them from addressing the Human Rights Center Kakheti Office.
“She announced at the meeting that some of us submitted complaints in the Human Rights Center and if we dare to go there again, she would kick us out of school. I have such protector that you can’t do anything against me, she threatened,” – noted teachers.
The principal of the school, Manana Mchedlishvili, the former journalist of the television company “Gurjaani,” denies the accusations of teachers.