თბილისის საკრებულოსთან საპროტესტო აქცია დასრულდა
თბილისის საკრებულოს შენობასთან "კონსერვატორებისა" და "ხალხის პარტიის" მიერ ორგანიზებული დევნილებისა და გარემოვაჭრეების საპროტესტო აქცია დასრულდა .
აქციის რამოდენიმე ათეული მონაწილე საკრებულოსთან დევნილების საცხოვრებელი ფართებით თბილისში დაკმაყოფილებას და გარევაჭრობის მოწესრიგებული სახით აღდგენას, დაახლოებით, ორი საათის განმავლობაში ითხოვდა.
დღესვე "კონსერვატიული პარტიის" ერთ-ერთმა ლიდერმა, ლაშა ჩხარტიშვილმა საკრებულოში დოკუმენტი წარადგინა, რომელიც გარევაჭრობის ნორმების დარეგულირებას ეხება.
ამასთან, გაირკვა, რომ თბილისის საკრებულოს ხვალინდელ სხდომაზე დევნილებისა და გარემოვაჭრეების პრობლემებს განიხილავენ. ამის პირობა აქციის მონაწილეებს საკრებულოს ჯანდაცვისა და სოციალური საკითხების კომიტეტის თავმჯდომარემ, "ჩვენი საქართველო - თავისუფალი დემოკრატების" წარმომადგენელმა, ვიქტორ დოლიძემ მისცა.
სხდომის პარალელურად, ხვალ საკრებულოსთან დევნილების და გარემოვაჭრეების მორიგი საპროტესტო აქციაც იგეგმება.

The Protest Rally at Tbilisi City Council (Sakrebulo) has ended.
The protest rally of IDPs and open market sellers at the City Council building organized by the Conservators and People’s Party has ended.
Several participants of protest rally were asking for providing IDPs with the residence places in Tbilisi and for restoration of the open market trade with organized routine for about two hours.
Today as well, one of the leaders of Conservative Party, Lasha Chkhartishvili presented a document in the City Council regarding the regulation of the norms of open market trade.
Besides, it was found out that at tomorrow’s meeting of City Council, the issues of IDPs and open market sellers will be discussed. This promise was given to the protest rally participants by the head of the Health and Social Matters Committee, representative of Our Georgia – Free Democracy, Victor Dolidze.
Alongside with the meeting, next protest rally of IDPs and open market sellers is planned tomorrow at City Council.