ნოდარ საქუაშვილის ოჯახს ქონება წაართვეს
თელავის რაიონის სოფელ სანიორეში მცხოვრები ბიზნესმენის, აწ გარდაცვლილი ნოდარ საქუაშვილის ოჯახს ქონება წაართვეს. როგორც კახეთის საინფორმაციო ცენტრს ბიზნესმენის მეუღლემ ლია ელიზბარაშვილმა განუცხადა, შანტაჟით და სხვადასხვა დოკუმენტების გაყალბების შედეგად, ბიზნესმენის 9 მილიონ ლარად შეფასებული ქონება ნოდარ საქუაშვილის დამ ქეთევან ჯინჭველაძემ მიითვისა.
ლია ელიზბარაშვილის თქმით, ქეთევან ჯინჭველაძის მეუღლე ნუგზარ ჯინჭველაძე საქართველოს შს მინისტრის ვანო მერაბიშვილის მეუღლის თაკო სალაყაიას ბიძაა.
შეგახსენებთ, რომ ვარდების რევოლუციის შემდეგ ნოდარ საქუაშვილი კახეთში პრეზიდენტის მასპინძელი იყო. მიხეილ სააკაშვილს სანიორეში მასთან მაღალი რანგის სტუმრებიც ჩაჰყავდა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ჟურნალისტთა საგამოძიებო ჯგუფი ამ თემაზე ჟურნალისტურ გამოძიებას უახლოეს დღეებში შემოგთავაზებთ.

Property Seized from Nodar Sakuashvili’s Family
The property was seized from the late businessman from the village of Saniore in Telavi district Nodar Sakuashvili. The widow of the businessman Lia Elizbarashvili reported to the Kakheti News Center that as a result of the blackmailing and fabrication of various documents the property of the businessman, whose total price was 9 million USD, was appropriated by his sister Ketevan Jinchveladze.
Lia Elizbarashvili said that husband of Ketevan Jinchveladze – Nugzar Jinchveladze is the uncle of Tako Salakaia - the wife of the minister of internal affairs Vano Merabishvili.
After the rose revolution Nodar Sakuashvili often hosted the president of Georgia in Kakheti. Saakashvili often took the high-ranking guests from the foreign countries to Saniore.
The investigative team of the journalists for the Kakheti News Center will publish the journalistic investigation on this problem in near future.