შალვა ნათელაშვილი ნანობს, რომ პარლამენტში არ შევიდა
„ლეიბორისტული პარტიის“ ლიდერი, შალვა ნათელაშვილი ნანობს, რომ პარლამენტში არ შევიდა. ამის შესახებ ნათელაშვილმა „პრაიმ თაიმის“ პრესკლუბში ჟურნალისტებთან შეხვედრისას განაცხადა.
„ჩვენ რომ პარლამენტში შევსულიყავით, შესაძლოა, მიხეილ სააკაშვილს ცხინვალის ავანტიურა ვერ გაებედა. მას მართვადი პარლამენტი არ ეყოლებოდა, რომელიც სასურველ დასკვნას დაუწერდა. ეს დიდი შეცდომა იყო“, - განაცხადა ნათელაშვილმა.
„ლეიბორისტული პარტიის“ ლიდერი ბედს უჩივის და აცხადებს, რომ ჯერ ხელისუფლება არ უშვებდა პარლამენტში, შემდეგ კი - ოპოზიცია.
„ისინი, ვინც პარლამენტში არშესვლის ინიციატორები იყვნენ, სიამოვნებით შეცუნცულდნენ საკრებულოში“, - აღნიშნა ნათელაშვილმა და ოპოზიციონერი კოლეგები ალოგიკურ ქმედებებში დაადანაშაულა.
მისივე თქმით, დღეს ქვეყანაში მხოლოდ ორი პოლიტიკური პარტია არსებობს. „ერთი პარტიის სახელით რეგისტრირებული სახელისუფლებო კრიმინალური ბანდაა, მეორე კი „ლეიბორისტული პარტია“, რომელიც 15 წლის განმავლობაში არ გატყდა“, - განაცხადა ნათელაშვილმა.
როგორც „ლეიბორისტების“ ლიდერმა აღნიშნა, დანარჩენები პატარა ინტერესჯგუფები არიან, რომლებსაც „კვირაში ათი პარასკევი და 25 ოთხშაბათი აქვთ“.
შალვა ნათელაშვილმა იმედი გამოთქვა, რომ აღნიშნული ოპოზიციური „ინტერესჯგუფები“ მალე ისეთ ძლიერ ოპოზიციურ პარტიებად ჩამოყალიბდებიან, რომლებთან თანამშრომლობაც პროგნოზირებადი იქნება.

Shalva Natelashvili Regrets not Entering Parliament
The leader of Labor Party, Shalva Natelashvili regrets that has not entered the parliament. Natelashvili made this statement at a meeting with journalists in Prime Times press club.
“If we had entered parliament, Mikheil Saakashvili might not have dared the Tskhinvali venture. He would not have had the manageable parliament to give him desirable inference. This was a big mistake,” – stated Natelashvili.
“Those who initiated not to enter parliament, willingly entered the city councils,” – stated Natelashvili and blamed opposition colleagues in inconsequent acts.
According to him, there are only two political parties in the country. “One is a criminal gang registered under one political party, another one is Labor Party, which has been firm for 15 years now,” – stated Natelashvili.
As the Labor Party leader noted, the rest are the small interest groups who often change their stands.
Shalva Natelashvili expressed hope that these opposition “interest groups” would soon become strong opposition political parties with who the collaboration is anticipated.