ვაჩნაძიანის მოსახლეობა 17 წლის გიგა ელიზბარაშვილს ეძებს
გურჯაანის რაიონის სოფელ ვაჩნაძიანის მოსახლეობა მეხუთე დღეა 17 წლის გიგა ელიზბარაშვილს ეძებს. როგორც დაკარგულის დედამ ვერიკო გოჩიაშვილმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, გიგა იმავე სოფელში ბიძამისის რთველში იმყოფებოდა, რის შემდეგაც გაუჩინარდა.
„საღამოს სახლში ქეიფობდნენ. გიგა გარეთ გასულა და მას შემდეგ აღარავის უნახავს. მეხუთე დღეა უშედეგოდ ვეძებთ. პოლიცია არაფერს არ აკეთებს“, - ამბობს ვერიკო გოჩიაშვილი.
გიგა ელიზბარაშვილის მეგობრის ლევან ცაცაბაშვილის თქმით, ის და გიგა მთელი დღის განმავლობაში ერთად იყვნენ. „გიგას ჯიბეში ფული არ ჰქონია. არაფერი უთქვამს. ყურძნის კრეფაში ვეხმარებოდით ბიძამისს. საღამოს კი სახლიდან გავიდა და დაიკარგა“, - აღნიშნავს ლევან ცაცაბაშვილი.
მომხდართან დაკავშირებით შს გურჯაანის რაიონულ სამმართველოში აღძრულია სისხლის სამართლის საქმე. ვაჩნაძიანის მოსახლეობა პოლიციას უყურადღებობაში ადანაშაულებს.

Residents of Vachnadziani Village Are Looking For 17-Year-Old Giga Elizbarashvili
The residents of the village of Vachnadziani in Gurjaani district have been looking for 17-year-old Giga Elizbarashvili for 5 days already. The mother of the missing boy Veriko Gochiashvili reported to the Kakheti News Center that Giga was in the vintage of his uncle after what he disappeared.
“They had a party at home in the evening. Giga went outside and disappeared. We have been looking for him for 5 days already. The police do not do anything to assist us,” said Veriko Gochiashvili.
The friend of Giga Elizbarashvili Levan Tsatsabashvili said they were together all day long. “Giga did not have money. He said nothing; we assisted his uncle in the vintage. In the evening, he went out and disappeared,” said Levan Tsatsabashvili.
Gurjaani district police department has launched criminal case on the fact. The residents of Vachnadziani blame the police in negligence.