ბათუმის საკრებულოში თანხები იფლანგება
ბათუმის საკრებულოს ოპოზიციონერი წევრები ქალაქის ბიუჯეტიდან თანხების არამიზნობრივ ხარჯვას აპროტესტებენ. ისინი თვლიან, რომ მუნიციპალიტეტის წევრთათვის მეორადი ავტომანქანების შესაძენად 50 000 ლარის გამოყოფა სხვა არაფერია, თუ არა სახელმწიფო თანხების ფლანგვა.
საკრებულოს  წევრი რესპუბლიკური პარტიიდან, ირაკლი ჩავლეიშვილი დეპუტატებს პრეზიდენტის სიტყვებს ახსენებს და „ქამრების შემოჭერისკენ“ მოუწოდებს: „ეს მანქანები დამატებით ხარჯებთან იქნება დაკავშირებული. რომელი სამსახური იღებს ამ მანქანებს და საერთოდ, რატომ ვყიდულობთ?! ერთი გამართული ავტომანქანა შეიძინოს მერიამ, რომელიც მოემსახურება გამგეობის თავმჯდომარეებს და ხარჯებიც ნაკლები იქნება“.
ბათუმის საკრებულოს საფინანსო კომისიის თავმჯდომარე, ეკა თარგამაძე კი აცხადებს, რომ ეს ავტომობილები ზედამხედველობისა და კეთილმოწყობის სამსახურისთვის არის განკუთვნილი: „მერიის სისტემამ უნდა შეიძინოს ხუთი ერთეული მეორადი მოხმარების ავტომობილი. ეს გახლავთ მეორადი მოხმარების ავტომობილები და საჭიროა, რათა ამ სამსახურებმა უფრო ეფექტურად შეასრულონ დაკისრებული მოვალეობები“.
ხუთი მეორადი ავტომანქანის შასაძენად ბათუმის საკრებულომ 45 000 ლარი გამოყო. რამდენიმე თვის წინ კი აჭარის უმაღლესი საბჭოს დეპუტატებისთვის ხუთი ახალი ავტომობილი მხოლოდ იმიტომ შეიძინეს, რომ მოძველებული ავტომობილების რემონტისათვის ხარჯები დაეზოგათ, რაც წელიწადში 40 000 ლარს შეადგენდა.

Funds Wasted in Batumi City Council
Members of the Batumi City Council from the opposition parties protest the unreasonable expenditure of the funds from the city budget. They think, allocation of 50 000 GEL for the purchase of second-hand cars for the members of the city council is nothing more than wasting of the state funds.
The member of the City Council from the Republic Party Irakli Chavleishvili reminded his colleagues the statement of the president of Georgia who called upon governmental officials to “tighten their belts”. “These cars will cause additional expenses. Which department receives those cars? And in general why do we purchase them?! Let the City Hall purchase one new car which will serve the chairmen of the departments and the administration will waste less money.”
Chairwoman of the financial commission of the Batumi City Council Eka Targamadze said the cars were purchased for the department of supervision and amenities. “The City Hall has to purchase five second-hand cars. They are necessary for the department to implement their duties more effectively.”
The Batumi City Council allocated 45 000 GEL for five second-hand cars. Several months ago, five new cars were purchased for the members of the supreme council of Adjara Autonomous Republic in order to spend less money on the repair of old cars which mostly amounted to 40 000 GEL per year.