ქუთაისში პარლამენტის საინფორმაციო ცენტრის მშენებლობა განახლდა
პარლამენტის საინფორმაციო ცენტრის მშენებლობას, რომელიც ადგილობრივმა ხელისუფლებამ რამდენიმე თვის წინ ქუთაისის ცენტრალურ ბაღში წამოიწყო, საზოგადოების მხრიდან ხმაურიანი პროტესტი მოჰყვა.
საზოგადოება „ბაღის კიდემ“,   ოპოზიციური პარტიების წამომადგენლებმა და რიგითმა ქუთაისელებმა უკანონო მშენებლობა ერთხმად დაგმეს და ხელისუფლებისგან ახსნა-განმარტებები მოითხოვეს. ადგილობრივი მთავრობის წევრები მაშინ ხალხთან კონტაქტზე არ გამოვიდნენ, თუმცა, დათმობაზე წავიდნენ - მშენებლობა შეაჩერეს.
ახლახანს მშენებლობა კვლავ განახლდა. აღნიშნული საინფორმაციო ცენტრი რუსთაველის ხიდის მიმდებარე ტერიტორიაზე  განთავსდება. სამშენებლო სამუშაოები დაწყებულია და როგორც ადგილობრივ ხელისუფლებაში აცხადებენ, იქ ათამდე ადამიანი დასაქმდება.
„დაინტერესებულ პირებს საშუალება ექნებათ აღნიშნულ ცენტრში მოიპოვონ ყველა ის ინფორმაცია, რომელიც ქუთაისში პარლამენტის მშენებლობას უკავშირდება. გარდა ამისა, ცენტრი დაეხმარება ტურისტებს, მოიპოვონ ინფორმაცია ტურისტული მარშრუტების თაობაზე“, - აცხადებენ ქუთაისის მერიაში.

The construction of parliament information center started by the local government several months ago in the central garden of Kutaisi resulted in the resonant protest by the public.
The society “Baghis Kide,” representatives of oppositional parties and ordinary Kutaisi residents unanimously condemned the illegal construction and asked for the government’s explanations. The local government members didn’t wish to contact people then, but they compromised – the construction was halted.
Recently, construction was renewed. The corresponding information center will be located in the surrounding territory of Rustaveli bridge. The construction works have been started and as the local government claims, about ten people will be employed there.
“The interested people will have an opportunity to obtain all the information connected to building of parliament in Kutaisi in the corresponding center. Besides, the center will help tourists obtain information about the touristic routes,” – states Kutaisi City Hall.