სასჯელაღსრულების სამ დაწესებულებაში 3-ვარსკვლავიანი სასტუმროს ტიპის შენობების მშენებლობები დაიწყო
საქართველოს სასჯელაღსრულების სამ დაწესებულებაში 3-ვარსკვლავიანი სასტუმროს ტიპის შენობების მშენებლობები დაიწყო.
როგორც დღევანდელ ბრიფინგზე სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა მინისტრმა, ხათუნა კალმახელიძემ აღნიშნა, გრძელვადიანი პაემნებისთვის პირველ ეტაპზე სასტუმროს ტიპის შენობები არასრულწლოვანთა #11, რუსთავის #6 და #16 დაწესებულებებში აშენდება.
მინისტრის თქმით, მისი უწყება უპირველეს პრიორიტეტს საცხოვრებელი პირობების, სამედიცინო მომსახურების ხარისხის და ხელიმისაწვდომობის გაზრდას ანიჭებს. თუმცა, ამის პარალელურად, ოჯახებთან მსჯავრდებულთა ურთიერთობის ხელშეწყობის მიზნით, ყველაფერი გაკეთდა, რომ შესაბამისი ინფრასტრუქტურის შექმნა დაუყოვნებლივ დაწყებულიყო.
არსებული ინფორმაციით, შენობების მშენებლობა 3-4 თვეში დასრულდება. სამშენებლო ხარჯებს კი, კერძო სექტორი და სასჯელაღსრულებისა და პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა სამინისტრო ერთად გაიღებენ.

Buildings Equal to Three-Star Hotels Are Being Constructed in Three Detention Settings
The minister of penitentiary, probation and legal aid of Georgia Khatuna Kalmakhelidze stated at the briefing today that for long rendezvous in prisons the buildings equal to three-star hotels will be initially built in the prison # 11 for juveniles, in Rustavi prison # 6 and prison # 16.
The minister said they aim to improve living conditions, and quality and availability to medical service in the detention settings. However, in parallel to it, in order to support prisoners to meet their family members, everything was done to create corresponding infrastructure in the custodies.
According to the current information, the construction will finish in 3-4 months. The private sector and the ministry will cover the construction expenses together.