დეპუტატ თამაზ დიასამიძეს საპარლამენტო უმრავლესობა დაატოვებინეს
დეპუტატ თამაზ დიასამიძეს საპარლამენტო უმრავლესობა დაატოვებინეს. აღნიშნული გადაწყვეტილება საპარლამენტო უმრავლესობის სხდომაზე მიიღეს.
არადა, საკონსტიტუციო ცვლილებების კენჭისყრის შემდეგ უმრავლესობის ლიდერმა, პეტრე ცისკარიშვილმა დიასამიძის ფრაქციიდან გარიცხვის ალბათობა გამორიცხა. 28 ოქტომბერს, საპარლამენტო უმრავლესობის სხდომაზე კი ცისკარიშვილმა განაცხადა, რომ დიასამიძისა და მათი გზები ბოლო დროს გაიყო, რადგან დიასამიძე მხარს არ უჭერდა ისეთ საკითხებს, რომლებიც ქვეყნისთვის იყო მნიშვნელოვანი.
„ადამიანები, ვისაც აქვს განსხვავებული ხედვები, ჩვენს რიგებში ვეღარ იქნებიან“, – განაცხადა ცისკარიშვილმა და დასძინა, რომ თამაზ დიასამიძეს ბოლო პერიოდში თავადაც არ ჰქონდა სურვილი სახელისუფლო გუნდთან თანამშრომლობის.
თამაზ დიასამიძემ გასულ წელს „პოლიციის შესახებ“ კანონში ცვლილებებს არ დაუჭირა მხარი, წელს კი საკონსტიტუციო ცვლილებების წინააღმდეგ წავიდა.
გავრცელებული ინფორმაციით, განსახვებული ხედვების და მოსაზრებებსი მქონე „ნაციონალ“ დეპუტატს ფრაქციიდან გასვლის თაობაზე განცხადება რამდენიმე დღით ადრე დააწერინეს და დღეს ეს გადაწყვეტილება ოფიციალურად „გააფორმეს“.

Deputy Tamaz Diasamidze was made to leave parliament majority. Corresponding decision was made at parliament majority session.
After voting on the constitutional amendments, the leader of majority Petre Tsiskarishvili excluded the possibility of Diasamidze’s exclusion from the fraction. On October 28th, at the session of parliament majority, Tsiskarishvili stated that their ways finally departed as Diasamidze does not support the issues that are important for country.
“People who have different visions can not be among us” – stated Tsiskarishvili and added that Tamaz Diasamidze himself did not wish to collaborate with governmental team.
Tamaz Diasamidze did not support the amendments made to the Law on Police last year, this year he went against constitutional changes.
According to disseminated information, the National deputy with different views and opinions was made to write a request of leaving the fraction several days ago and today this decision was officially “registered.”