ვანო მერაბიშვილის დედა „ეტალონი დირექტორი“ გახდა
შინაგან საქმეთა მინისტრის, ვანო მერაბიშვილის დედას ჟენია თუმანიშვილ-მერაბიშვილსას „ეტალონი დირექტორის“ წოდება მიენიჭა.
სკოლა კი, რომლის დირექტორიც ჟენია თუმანიშვილ-მერაბიშვილია, წლის „ეტალონი საჯარო სკოლა“ გახდა.
ახალციხის ილია ჭავჭავაძის სახელობის მე-5 საჯარო სკოლის დირექტორი გადაცემა „ეტალონის“ ავტორმა და წამყვანმა, გოჩა ტყეშელაშვილმა 14 ნოემბრის გადაცემის დროს დააჯილდოვა.
ტყეშელაშვილის თქმით, დამოუკიდებელმა სტუდენტ-ექსპერტებმა, საუნივერსიტეტო და სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლებმა „ეტალონი დირექტორის“ ტიტული ჟენია თუმანიშვილ-მერაბიშვილს „საგანმანათლებლო-აღმზრდელობით სფეროში გაწეული  ღვაწლისთვის და მიღწეული განსაკუთრებული წარმატებისათვის“ გადასცეს.
„ასეთი რამ „ეტალონის“ არსებობის მანძილზე არ მომხდარა. ამ სკოლასთან უკვე 5 წელია, ვთანამშრომლობთ და ეს უპირველეს ყოვლისა, დირექტორის დამსახურებაა. არსებობენ ადამიანები, რომლებიც პედაგოგობისთვის არიან დაბადებულები და ქალბატონი ჟენია თუმანიშვილ-მერაბიშვილი სწორედ ასეთი ადამიანების რიცხვს მიეკუთვნება“, - აღნიშნა გოჩა ტყეშელაშვილმა დაჯილდოებისას.

Vano Merabishvili’s Mother - “Etalon Director”
The mother of the minister of internal affairs of Georgia Zhenia Tumanishvili-Merabishvili became an “Etalon Director”.
The public school, where Zhenia Tumanishvili-Merabishvili is a director, became an “Etalon Public School” of the year.
On November 14, the author and anchor of the TV-Program “Etalon” Gocha Tkeshelashvili awarded the director of the Akhaltsikhe district Ilia Chavchavadze Public School # 5.
Tkeshelashvili said that independent student-experts, representatives of the university and scientific circle granted the status of the “Etalon Director” to Zhenia Tumanishvili-Merabishvili “ for “her deed in the educational field and for her particular achievements in this direction.”
“It has never happened before in the history of the TV-Program “Etalon”. We have been cooperated with the school for 5 years already and the success of the pupils of this school is merit of the school director first of all. There are people who were born to be teachers and Ms. Zhenia Tumanishvili-Merabishviil is one of them,” said Gocha Tkeshelashvili.