გურჯაანში ეპიდემიის გავრცელების საშიშროებაა
გურჯაანში, კოსტავას ქუჩაზე დაზიანებული საკანალიზაციო ჭიდან ფეკალური მასები ამოდის და ქუჩაში იღვრება. როგორც კოსტავას ქუჩის მაცხოვრებლებმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადეს, პრობლემის მოსაგვარებლად მუნიციპალიტეტის გამგეობას არაერთხელ მიმართეს, მაგრამ უშედეგოდ. ექიმების თქმით, იმ შემთხვევაში თუ პრობლემა სასწრაფოდ არ მოგვარდა, შესაძლოა, ეპიდემია გავრცელდეს.
„ერთ თვეზე მეტია ქუჩაში აუტანელი მდგომარეობაა. ფეკალური მასები დაზიანებული კანალიზაციიდან პირდაპირ ქუჩაში იღვრება. რაიონის გამგეობას არაერთხელ მივაწოდეთ ინფორმაცია და დახმარება ვთხოვეთ, მაგრამ არავინ ყურადღება არ მოგვაქცია“, - აღნიშნა კოსტავას ქუჩის მაცხოვრებელმა ციური სეფიაშვილმა.
გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგებლის შოთა უტიაშვილის თქმით, ამ პრობლემის შესახებ გამგეობისთვის არავის მიუმართავს. „დღესვე ადგილზე სპეციალური ჯგუფი გაიგზავნება. საკითხს შევისწავლით და შევეცდებით, მოვაგვაროთ“, - განაცხადა გამგებელმა.

Epidemics Might Break up in Gurjaani
Fecal masses penetrate from the damaged sewerage well in Kostava Street in Gurjaani. The residents of the street reported to the Kakheti News Center that they had applied to the district administration for help several times but in vain. The doctors say unless the problem is eradicated immediately, the epidemics might break up in the town.
“The situation has been unbearable for more than one month in the street. Fecal masses penetrate directly in the street from the damaged sewerage system. We have informed the district administration about the situation but nobody has paid attention to us yet,” said a resident of the Kostava Street Tsiuri Sepiashvili.
Gurjaani district governor Shota Utiashvili said nobody has applied to their agency for help. “Today, we will send a special group to the place; they will study the situation and then we will try to resolve it,” said the district governor.