თინათინ ხიდაშელი თბილისის მერს მოუწოდებს, „ჯორჯიან ვოთერ ენდ პაუერს“ სასამართლოში უჩივლოს
საკრებულოს დამოუკიდებელი წევრი, „რესპუბლიკელი“ თინათინ ხიდაშელი დედაქალაქის მერისაგან სასამართლო დავის დაწყებას ითხოვს.
ხიდაშელმა წყლის ტარიფის გაზრდა სკრებულოში დღეს ბრიფინგზე გააპროტესტა.
მან საუბრისას აღნიშნა, რომ წყლის ტარიფი თბილისში არსებული ხელშეკრულებით 5 წლის განმავლობაში არ უნდა შეცვლილიყო. ხიდაშელმა მიმართა მერს, გამოიყენოს ეფექტური მექანიზმი და წყლის ტარიფის გაზრდის გამო, კომპანიას „ჯორჯიან ვოთერ ენდ პაუერ“ სასამართლოში უჩივლოს.
მან ქალაქის ხელისუფლება კომპანიასთან გაფორმებული ხელშეკრულების გამო კორუფციულ გარიგებაში დაადანაშაულა და აღნიშნა, რომ ქალაქის ხელისუფლებასა და გერმანულ კომპანიას შორის გაფორმებული ხელშეკრულების დოკუმენტის მიღებას, იგი სასამართლოდან დღემდე ითხოვს.
საუბრისას ხიდაშელმა ასევე აღნიშნა, რომ 2007 წელს გამოცხადებულ ტენდერში, უარი ეთქვა ესპანურ კომპანიას, რომელიც თბილისის წყლის შესაძენად 120 მილიონ ლარს დებდა. 35 მილიონი ლარით მეტს, ვიდრე ის კომპანია, რომელმაც ამ ტენდერში გაიმარჯვა.
თბილისში წყლის ტარიფი სულზე 3,15 ლარამდე გაიზარდა. გიგი უგულავას განცხადებით, ის ამ გადაწყვეტილების მიღების წინააღმდეგი იყო.

Tinatin Khidasheli Calls on the Tbilisi Mayor to Submit Complaint against Georgian Water and Power
The independent member of Sakrebulo, republican Tinatin Khidasheli requests the submission of complaint against Georgian Water and Power by the Tbilisi Mayor.
Khidasheli protested against the increase of water tariff at the briefing held in Sakrebulo. She noted that the water tariff should not have been changed for 5 years according to the agreement. Khidasheli addressed the mayor to use the effective mechanism and submit complaint against the company Georgian Water and Power in the court.
She blamed the city government in making the corruptive deal with the company and noted that the she is still asking for the document of agreement made between the city government and German company from the court.
Khidasheli noted that in the competition declared in 2007, the Spanish company giving 120 million GEL, 35 million GEL more than the company that won in the competition, was rejected.
The water tariff in Tbilisi increased by 3,15 GEL for a person. According to Gigi Ugulava, he was opposing this decision.