ლადო ვარძელაშვილი გუბერნატორობის დროს ყოველთვიურად 3000 ლარამდე პრემიას იღებდა
სოციალურ ქსელებში „ადამიანის უფლებათა ცენტრის“ ჟურნალისტმა, საბა წიწიკაშვილმა  გამოაქვეყნა დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც, შიდა ქართლის გუბერნატორობის დროს ლადო ვარძელაშვილი 2009 წლის განმავლობაში, ყოველთვიურად 3 000 ლარამდე პრემიას იღებდა.
2009 წლის 20 იანვრით დათარიღებულ გუბერნატორის განკარგულებაში, რომელსაც ბეჭედი და ხელმოწერაც აქვს, ვარძელაშვილი 2009 წლის განმავლობაში, ყოველთვიურად 2 950 ლარის ოდენობის პრემიას საკუთარ თავს უნიშნავს.
ამავე სოციალურ ქსელში კიდევ ერთი დოკუმენტი გამოქვეყნდა, რომლის თანახმადაც, ვარძელაშვილმა თავის თავს სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ყოველთვიურად 1000 ლარი გამოუყო მობილური ტელეფონის ბალანსის შესავსებად.
აღნიშნული დოკუმენტი 2009 წლის პირველი აგვისტოთი არის დათარიღებული.
ლადო ვარძელაშვილი მაროკოში იმყოფება და მასთან დაკავშირება ვერ ხერხდება.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ მის ამჟამინდელ სამსახურში, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამინისტროში განუცხადეს, მინისტრი მაროკოდან კვირის ბოლოს დაბრუნდება და აღნიშნულ საკითხზე, სავარაუდოდ, რეაგირებას მოახდენს.
საბა წიწიკაშვილმა გუბერნატორისა და სამხარეო ადმინისტრაციის მაღალჩინოსნების პრემიების თემას ერთი წლის წინ ვრცელი ჟურნალისტური გამოძიება უძვნა, რომელიც humanrights.ge-ზეც გამოქვეყნდა (იხ. http://humanrights.ge/index.php?a=main&pid=8008&lang=geo).
ამჯერად, საბა წიწიკაშვილს მზადა აქვს კიდევ ერთი ჟურნალისტური გამოძიება, სადაც შიდა ქართლის გუბერნატორის პოსტზე ლადო ვარძელაშვილის საქმიანობის სხვა დეტალებია განხილული. ეს სტატია humanrights.ge-ზე უახლოეს დღეებში გამოქვეყნდება.

Lado Vardzelashvili Received Monthly Bonus of About 3 000 GEL As a Regional Governor
Human Rights Center journalist Saba Tsitsikashvili published documents to social networks which demonstrate that Lado Vardzelashvili received about 3 000 GEL as a bonus every month in 2009 when he was Shida Kartli Regional Governor.
Based on the instructions issued by the regional governor on January 20, 2009, which was signed and sealed by Mr. Vardzelashvili himself, the former regional governor received
2, 950 GEL every month throughout 2009.
An additional document was uploaded to the same social network, which demonstrates that each month Vardzelashvili allocated 1000 GEL from the state budget for his cell phone.
The abovementioned document was dated August 1, 2008. Currently, Lado Vardzelashvili is in Morocco and it is impossible to get in touch with him.
The press-center of the Ministry of Sport and Youth Affairs, where Lado Vardzelashvili is the minister at the moment, reported to the Interpresnews that the minister will arrive from Morocco at the end of the week and will respond to the information.
Saba Tsitsikashvili prepared a journalistic investigation regarding the bonuses of the regional governor and other officials of the regional administration last year; you can read the article on the following link:  http://humanrights.ge/index.php?a=main&pid=8008&lang=eng
Currently, Saba Tsitsikashvili has prepared another journalistic investigation which exposes the other details of Lado Vardzelashvili’s activities when he was regional governor.