ბარაქ ობამასთან საუზმის შემდეგ ირაკლი ალასანია ჯონ მაკკეინს შეხვდა
აშშ-ში ვიზიტით მყოფი „თავისუფალი დემოკრატების“ ლიდერი ირაკლი ალასანია „რესპუბლიკელ“ სენატორს, რესპუბლიკური პარტიიდან აშშ-ის პრეზიდენტობის ყოფილ კანდიდატს, ჯონ მაკკეინს შეხვდა.
„თავისუფალი დემოკრატების: პრესსამსახურის ინფორმაციით, მაკკეინმა და ალასანიამ შეხვედრაზე საქართველოში დემოკრატიული განვითარებისა და საარჩევნო რეფორმის აუცილებლობაზე ისაუბრეს.
როგორც ალასანიამ შეხვედრის შემდეგ განაცხადა, ამერიკის პოლიტიკურ ისტებლიშმენტს, მათ შორის, სენატორ მაკკეინს, კარგად ესმით, რომ 2012-2013 წლებში საქართველოში ხელისუფლების მშვიდობიანი, არჩევნების გზით შეცვლა უნდა განხორციელდეს.
„სწორედ ეს გახდება ჩვენი ქვეყნისთვის დემოკრატიული ინსტიტუტების გამყარების და დემოკრატიული საზოგადოების ჩამოყალიბების მთავარი გარანტი“, - აღნიშნა „თავისუფალი დემოკრატების“ ლიდერმა.
ჯონ მაკკეინთან შეხვედრამდე, ირაკლი ალასანია ვაშინგტონში, პრეზიდენტ ბარაქ ობამასთსან ერთად, ყოველწლიურ საუზმეს დაესწრო. „თავისუფალი დემოკრატების“ ლიდერი ტრადიციულ საუზმეზე ამერიკელმა კონგრესმენებმა მიიწვიეს.
ვიზიტის ფარგლებში ალასანია შეხვედრებს მართავს აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტში, თეთრ სახლში, კონგრესსა და სენატში.

Irakli Alasnia Had Breakfast with Barack Obama and Met John McCain
During his visit in the USA, the leader of the Free Democrats of Georgia Irakli Alasania met the US Senator from Republic Party, former presidential candidate of the USA John McCain.
According to the press-center of the Free Democrats, McCain and Alasania discussed the necessity of democratic development and election reforms in Georgia.
After the meeting, Alasania said the political establishment of the US and among them McCain are fully aware that in 2012-2013 the government of Georgia shall be changed through peaceful elections.
“It could guarantee the reinforcement of democrat institutions and development of democrat society in our country,” said the leader of the Free Democrats.
Before meeting John McCain, Irakli Alasania attended the annual breakfast with the President Barack Obama. American Congressmen invited him to the event. During his visit in the US, Alasania meets officials in the US State Department, White House, Congress and Senate.