მკვლელობისა და ყაჩაღობისთვის ძებნილი პოლიციამ ორმხრივ სროლაში მოკლა
პოლიციის სპეცოპერაციის დროს 8 თებერვალს მკვლელობისა და ყაჩაღობისთვის ძებნილი ავთანდილ ბუცხრიკიძე გარდაიცვალა.
შსს-ს ინფორმაციით, ავთანდილ ბუცხრიკიძემ დაკავებისას სამართალდამცავებს შეიარაღებული წინააღმდეგობა გაუწია. ორმხრივი სროლის შედეგად დაიჭრა პოლიციის თანამშრომელი ემზარ კაშია და ადგილზე გარდაიცვალა ძებნილი ავთანდილ ბუცხრიკიძე.
სასამართლოს გადაწყვეტილებით, ბუცხრიკიძეს 2010 წლიდან შეფარდებული ჰქონდა თავისუფლების უვადოდ აღკვეთა. ძებნილ ავთანდილ ბუცხრიკიძის ადგილსამყოფელი შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა დაადგინეს.
შსს-ს ინფორმაციით, მან 2004 წელს ნუგზარ ბუცხრიკიძესთან და გაგა ჭეიშვილთან ერთად დააყაჩაღა ორი მოქალაქე და იარაღის მუქრით მათ კუთვნილი ავტომობილები წაართვა. ამის შემდეგ კი სამართალდამცავებს მიმართ ცეცხლი გაუხსნა. შეიარაღებული დაპირისპირებისას გარდაიცვალნენ პოლიციის თანამშრომლები როინ რობაქიძე, ნუგზარ შვანგირაძე, გიორგი ხატიაშვილი და იქვე მცხოვრები მოქალაქე თამაზ შალიკიანი. ასევე, ორმხრივი სროლის შედეგად ადგილზე გარდაიცვალნენ ნუგზარ ბუცხრიკიძე და გაგა ჭეიშვილი. ხოლო ავთანდილ ბუცხრიკიძემ მიმალვა მოახერხა.

Police Killed Sought For Murder and Robbery in Double Shooting
On February 8, Avtandil Butskhrikidze sought for murder and robbery was killed during the special operation.
According to the MIA, Avtandil Butskhrikidze resisted police officers and opened fire at them. As a result of the double shooting police officer Emzar Kashia was wounded and the sought person died on the place.
The court had imposed life-sentence on Butskhrikidze in 2010. The officers of the Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti regional police department estimated the location of the sought person.
According to MIA, in 2004, Avtandil Butskhrikidze together with Nugzar Butskhrikidze and Gaga Cheishvili attacked two citizens and abducted their cars under threat of gun. After that, he opened fire at law enforcement officers which resulted into death of police officers Roin Robakidze, Nugzar Shvangiradze, Giorgi Khatiashvili and local resident Tamaz Shalikiani. Nugzar Butskhrikidze and Gaga Cheishvili were killed and Avtandil Butskhrikdize managed to escape police officers during the same accident.