ცოტნე გამსახურდიას ხუთწლიანი პატიმრობა დაემატა
ცოტნე გამსახურდიას ხუთწლიანი პატიმრობა დაემატა. თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე ზვიად ესებუამ გამსახურდიას დღეს მსჯავრი დასდო ქრთამის მიცემაში და სასჯელის ზომად ხუთწლიანი პატიმრობა განუსაზღვრა.
ეს სასჯელი მიემატა წინა სასჯელს - 9 წელსა და 6 თვეს, საიდანაც გამსახურდიას წელიწადი და ოთხი თვე მოხდილი აქვს.
„ინტერპრესნიუსს“ გამსახურდიას ადვოკატმა ქეთი ბექაურმა განუცხადა, რომ სასამართლოს გადაწყვეტილება დაუსაბუთებელია და მის გასაჩივრებას სააპელაციო სასამართლოში აპირებს.
ადვოკატის ინფორმაციით, ამით გამსახურდიას დასჯა არ დასრულებულა. სასამართლოს კიდევ ერთი საქმე აქვს განსახილველი, რომელიც ჯაშუშობის ბრალდებას უკავშირდება. ამ საქმესთან დაკავშირებით განხილვის ვადები დარღვეულია და ადვოკატი სამართლიანი სასამართლოს უფლების დარღვევის საფუძვლით ევროსასამართლოში საჩივრის შეტანას აპირებს.

Five years were added to Tsotne Gamsakhurdia’s imprisonment term. Judge Zviad Esebua at the Tbilisi City Court convicted Gamsakhurdia in bribery and imposed 5-year-imprisonment on him.
This term was added to the previous– nine years and 6 months imprisonment; Tsotne Gamsakhurdia has already served one year and four years of it.
His lawyer Keti Bekauri told Interpresnews that the judgment is ungrounded and they intend to appeal it at the Appeal Court.
According to the lawyer, the punishment of Tsotne Gamsakhurdia has not finished with it. The court is due to discuss one more accusation about his espionage. The court discussion terms on this accusation were already breached and the lawyer intends to appeal to the European Court of Human Rights for breached right to fair trial.