პედაგოგთა პროფესიული კავშირის პრეზიდენტი „მიშას“ აქებს
ინტერნეტგვერდ youtube -ზე ახალი ვიდეო გამოჩნდა სახელწოდებით „მიშას ქება“. ვიდეოზე ჩანს საქართველოს პედაგოგთა და მეცნიერთა თავისუფალი პროფკავშირის პრეზიდენტი მაია კობახიძე, რომელსაც ხელში „ნაციონალური მოძრაობის“ საარჩევნო ნომერი - „ხუთიანი“ უჭირავს ხელში. კობახიძე ამბობს ფრაზებს: „ჩვენს პრობლემებს შინ და გარეთ, მე და მიშა მოვაგვარებთ“ და „საქართველოს დასაცავად, მე და მიშა ერთად ვდგავართ“.
როგორც „ინტერპრესნიუსს“ მაია კობახიძემ განუცხადა, ვიდეო ვადამდელი საპრეზიდენტო არჩევნების წინ არის გადაღებული, თუმცა მისთვის უცნობია, ვინ ატვირთა youtube-ზე ვიდეო 3 წლის შემდეგ.
„ხუთიანები და ის, რასაც თქვენ მეუბნებით, ვადამდელი საპრეზიდეტო არჩევნებს უკავშირდება. იმ პერიოდში 32-ე საჯარო სკოლაში ვმუშაობდი და მათემატიკას ვასწავლიდი. ეს ლექსები თვითონ 5 ნომერს ეწერა უკანა მხარეს _ წინასაარჩევნოდ ეს 5 ნომრები კორპუსის ბინების სახელურებზე იკიდებოდა და მათ ეწერა უკანა მხარეს ასეთი მცირე ზომის ლექსები“, - თქვა კობახიძემ.
კითხვაზე, თუ რატომ იმეორებდა მმართველი გუნდის საპრეზინდეტო კანდიდატის საარჩევნო სლოგანს იმ დროს საჯარო სკოლის პედაგოგი, კობახიძემ უპასუხა: „ისეთ რაღაცეებს მეკითხებით... იმიტომ ვიმეორებ, რომ ხელში მეჭირა ის ხუთი ნომრები და თან ჩემთვის აბსოლუტურად მისაღები იყო ის, რაც მათ უკან ეწერა. სხვა არაფერი. გასაოცარი ის არის, ვის დასჭირდა ამ ვიდეოს გამოქვეყნება ახლა და რა მიზანი ამოძრავებდა. იმ პერიოდში კამერების წინ არ ვმდგარვარ, მაშინ სკოლაში ვმუშაობდი და დაფასთან ვიდექი“, - განაცხადა საქართველოს პედაგოგთა და მეცნიერთა თავისუფალი პროფკავშირის პრეზიდენტმა მაია კობახიძემ.

President of the Trade Union of Teachers Praises “Misha”
A new video – “Misha’s Eulogy” was published on the youtube.com. The president of the Independent Trade Union of Teachers and Scientists of Georgia Maia Kobakhidze is holding the election number “five” of the National Movement in the video. Kobakhidze is saying: “Misha and I will resolve our internal and external problems together,” “Misha and I stood together to guard Georgia.”
Maia Kobakhidze told the Interpresnews that the video was recorded before the presidential elections and she does not know who uploaded it on youtube.com three years later.
“The “fives” and that video were recorded before the snap presidential elections in 2009. I taught mathematics at the Tbilisi Public School # 32 at that time. Those rhymes were written on the back page of number “five” plates; the activists used to hang those plates on the handlers of the houses and those short rhymes were written on the back of it,” said Kobakhidze.
The journalist asked why she, a teacher of the public school, was repeating the election slogan of the presidential candidate in that video. Kobakhidze answered: “You are asking me strange questions… I was holding “fives” and those slogans were completely acceptable for me. It is strange who uploaded that video now and what is his/her purpose to do it. At that time I was not a public servant; I was a teacher at a public school,” said the President of the Trade Union of Teachers and Scientists of Georgia Maia Kobakhidze.