ჯანდაცვის მინისტრმა კახეთის საინფორმაციო ცენტრის და „მაესტროს“ ჟურნალისტები აგინა
საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა ანდრია ურუშაძემ, რომელიც დღეს გურჯაანში იმყოფებოდა, კახეთის საინფორმაციო ცენტრის და „მაესტროს“ ჟურნალისტები აგინა. „ამათი დედა ...“ - აღნიშნა მინისტრმა მას შემდეგ რაც კახეთის საინფორმაციო ცენტრის და „მაესტროს“ ჟურნალისტებს კომენტარზე უარი უთხრა.
„დღეში სამჯერ „მაესტროსთან“ შეხვედრის სურვილი არ მაქვს, ბევრი მიზეზის გამო“, - განაცხადა მინისტრმა. მანვე კახეთის საინფორმაციო ცენტრის და „მაესტროს“ ჟურნალისტებს სხვა სამსახურის მოძებნა ურჩია. „უკეთესია სხვა ადგილი მოძებნოთ“, - აღნიშნა ურუშაძემ, რის შემდეგაც ჟურნალისტების მიმართ უცენზურო სიტყვებით კიდევ ერთხელ შეიგინა. გინების შემდეგ ურუშაძემ კომენტარი მისცა ტელეკომპანიების „რუსთავი 2“-ის, „პირველი არხის“, „იმედის“ და „გურჯაანის“ კორესპონდენტებს და გურჯაანი დატოვა.
შეხვედრის დაწყებამდე მინისტრმა განაცხადა, რომ რეგიონებში მოსახლეობას ხვდება, სინამდვილეში ადგილობრივმა ხელისუფლებამ გურჯაანის ცენტრში მას საჯარო სკოლების მასწავლებლები, გამგეობისა და კულტურის ცენტრის თანამშრომლები დაახვედრა.

Minister of Healthcare Insulted Journalists of Kakheti News Center and Maestro-TV
The Minister of Labor, Healthcare and Social Welfare of Georgia Andria Urushadze, who visited Gurjaani district today, cursed the journalists of the Kakheti News Center and Maestro-TV after he refused them to make comments.
“I do not want to meet journalists of the Maestro-TV three times a day for many reasons,” said the minister. He suggested the journalists of the Kakheti News Center and Maestro-TV to find other job. “You should look for better jobs,” said Urushadze and cursed the journalists again. After the incident, the Minister made comments with the journalists of the TV-Companies Rustavi 2, Public Broadcasting, Imedi and Gurjaani and left Gurjaani district.
Before his visit, the Minister announced that he was going to meet population of the region but in fact, teachers of the local public schools, and employees of the district administration and culture center met him in Gurjaani center.