ცხინვალის ციხიდან გათავისუფლებული ტყვე დახმარებას ითხოვს
ცხინვალის ციხიდან გათავისუფლებული ტყვე მალხაზ ახვლედიანი დახმარებას ითხოვს. ახვლედიანი მისი ოჯახის მძიმე მატერიალურ მდგომარეობაზე „ინტერპრესნიუსს“ ესაუბრა.
„ვიდრე რუსი სამხედროები დამატყვევებდნენ, ერთ-ერთ კომპანიაში ვმუშაობდი და გარკვეული შემოსავალიც გვქონდა. ახლა კი მე და ჩემი ოჯახი ყოველგვარი შემოსავლის გარეშე ვართ დარჩენილნი. ვთხოვ, ბიზნსეკომპანიებს და ყველას, ვისაც ჩვენი დახმარება შეუძლია – იქნებ, მატერიალურად დაგვეხმარონ, ან დაგვასაქმონ, რადგან გამოუვალ სიტუაციაში აღმოვჩნდით“, - განაცხადა მალხაზ ახვლედიანმა.
ყოფილი ტყვის თქმით, მისი 20 წლის ვაჟს ორივე ფეხზე ქირურგიული ოპერაცია ესაჭიროება.
43 წლის მალხაზ ახვლედიანი რუსმა სამხედროებმა 2010 წლის იანვარში, სოფელ ნიქოზში დააკავეს. ცხინვალის სასამართლომ მას ე.წ. საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთისთვის ერთწლიანი პატიმრობა მიუსაჯა. ახვლედიანი ოსუმა მხარემ 2011 წლის 11 თებერვალს გაათავისუფლა.

Captive Released from Tskhinvali Prison Asks for Help
Malkhaz Akhlvediani, a captive released from Tskhinvali prison asks for help. Akhvlediani talks about the severe financial situation of his family to interpressnews.
“Before I was captured by Russian soldiers, I worked in a company and had a certain income. Now, my family and I are deprived of any income source. I am asking business companies and everyone who is able to, to help us financially or employ us so not to fall in a hopeless situation,” – stated Malkhaz Akhvlediani.
According to the former captive, his 20-year-old son needs surgery on both of his legs.
43-year-old Malkhaz Akhlvediani was detained by Russian soldiers in the January of 2010 in the village of Nikozi. Tskhinvali court passed a verdict of one-year imprisonment. Akhvlediani was released by Ossetian side on February 11th of 2011.