Transparency International Georgia სამუშაო ბარათს გამოსცემს
„საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო“ (Transparency International Georgia) პირველად გამოსცემს კვარტალურ დოკუმენტს სახელწოდებით „სამუშაო ბარათი“. ორგანიზაციის ინფორმაციით, დოკუმენტში მოცემულია ქვეყნის იმ ძირითადი სფეროების შემაჯამებელი შეფასებები, რომელთა დახვეწა და განვითარება ქვეყნის დემოკრატიულ სახელმწიფოდ ჩამოყალიბების გარანტი იქნება.
„დღესდღეობით ამ სფეროებს განეკუთვნება საარჩევნო გარემო, მედიის გამჭვირვალობა, საკუთრების უფლებები და კონკურენტუნარიანობა. შეფასებებს თან სდევს კონკრეტული რეკომენდაციები, რომელიც ზოგადია და შეიცავს იმ პრობლემების მოკლე მიმოხილვას, რასაც სამომავლოდ მეტი ყურადღება უნდა დაეთმოს“, - ნათქვამია „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს“ განცხადებაში.
ორგანიზაციის მიერ წარმოებული ყველა კვლევა და ანალიზი, ასევე ბლოგები ელექტრონულად ხელმისაწვდომია საიტზე:

Transparency International –Georgia’s Work Card
Transparency International – Georgia has released quarterly document “Work Card” for the first time. According to the organization, it provides a summary assessment of the key areas in the country that are of crucial importance to the development of a transparent, accountable and democratic state.
“At present, the key areas are election environment, media transparency, property rights and competition.The assessments are followed by concrete recommendations for improvements. They are in no way meant to be exhaustive, but provide a brief overview of areas in need of further attention,” the statement of the TI-Georgia.
All research and analysis, including blog articles on current developments of the organization, are available online, at http://transparency.ge/en.