მამუკა ღლონტი ოპოზიციის ქმედებებს აკრიტიკებს
ტელეკომპანია „მაესტროს“ წარმომადგენელი მამუკა ღლონტი რადიო „პალიტრის“ ეთერში ოპოზიციის ქმედებებს აკრიტიკებს და „მაესტროს“ პოზიციას ახმოვანებს.
მამუკა ღლონტი გამოეხმაურა 22 მაისს ღამით მიტინგზე ლევან გაჩეჩილაძის გამოსვლას და ჟურნალიტებთან დაკავშირებულ ინციდენტს.
ლევან გაჩეჩილაძის განცხადებით, შესაძლოა, საპროტესტო აქციები მხოლოდ აკრედიტებულმა ჟურნალისტებმა გააშუქონ.
ამის პასუხად მამუკა ღლონტმა განაცხადა: „ადამიანი, გინდ „გრეჩიხა“ იყოს, გინდ ნინო ბურჯანაძე, რომელიც ჯერ არ მოსულა ხელისუფლებაში და ცენზურას და აკრძალვას იწყებს, იგი ასჯერ უფრო ცუდად მოიქცევა, როცა ხელისუფლებაში მოვა“.
„მაესტროს“ დამფუძნებლის განცხადებით: „საზოგადოება, რომელიც 5 ლარად ყიდის საკუთარ საარჩევნო ხმას და ვერ ხვდება, ვინ არის და ვინ არ არის „ქართული პარტიის“ წევრი, ასეთი საზოგადოება იმსახურებს ისეთ პრეზიდენტს და ოპოზიციას როგორიც ჰყავს. რაც შეეხება ვარუდებს, რომ „მაესტრო“ შეიძლება იქცეს „რუსთავი2"-ად, რა თქმა უნდა იმის გარანტია, რომ „მაესტრო“ არ გახდება „გამარჯვებული ხალხის ტელევიზია“ არ არსებობს, მაგრამ მე არ ვიმუშავებ ასეთ „მაესტროში“. ჩვენ ვაშუქებდით ეგვიპტის მოვლენებს ექვსი თვის მანძილზე და ისე მოხდება ამჟამადაც. ჩვენს არხზე ასეთ დროს მულტფილმებს ნურავინ დაელოდება“.

Mamuka Ghlonti Criticizes Actions of Opposition
Representative of TV Company Maestro Mamuka Ghlonti criticized the actions of opposition in the radio Palitra and voiced the position of Maestro.
Mamuka Ghlonti commented on the speech of Levan Gachechiladze made in the evening of May 22nd and the incident regarding the journalists.
According to Levan Gachechiladze, the protest rallies might be covered only by the accredited journalist.
Mamuka Ghlonti stated: “The person who has not come in power yet and starts the censorship and restrictions, will act a lot worse when he/she takes over government.”
According to the founder of Maestro: “The society which sells its electoral vote for 5 GEL and cannot understand who the member of Georgian Party is deserves such President and opposition. As for the assumptions that Maestro can turn into Rustavi 2, of course there is no guarantee that Maestro will not become “The Television of Victorious People,” but I will not work in such Maestro. We were covering the events of Egypt for 6 months and will do the same now. Do not expect cartoons on our channel at this time.”