ყვარელში კონსერვატიული პარტიის რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი დააკავეს
ყვარელში კონსერვატიული პარტიის რაიონული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი ოთარ ადომლიშვილი დააკავეს. ოჯახის წევრებისთვის დაკავებულის ადგილსამყოფელი უცნობია.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრის ინფორმაციით, ყვარლის პოლიციის თანამშრომლებმა ოთარ ადომლიშვილი მაშინ დააკავეს, როცა ის თბილისში მიმდინარე საპროტესტო აქციებზე დასასწრებად მხარდამჭერებს აგროვებდა.
დაუზუსტებელი ინფორმაციით, დაკავებული ყვარლის დროებითი მოთავსების იზოლატორში იმყოფება. რას აბრალებენ ადომლიშვილს, ჯერ უცნობია. ადომლიშვილის დაკავების შესახებ რაიონულ პროკურატურაში კომენტარს არ აკეთებენ.

Head of Kvareli Office of the Conservative Party Detained
Head of Kvareli district office of the Conservative Party Otar Adomlishvili was detained. His family members do not have information about his whereabouts.
According to the Information Center of Kakheti, Kvareli district police officers detained Otar Adomlishvili when he was collecting supporters for the ongoing protest demonstrations in Tbilisi.
According to unverified information, the detainee is in the pretrial detention setting in Kvareli. The accusations against him are not published yet. District prosecutor’s office does not comment about Adomlishvili’s detention.