კონსტანტინე გამსახურდიას სახალხო კრების აქციის მუდმივ რეჟიმში ტრანსლირება მიზანშეუწონლად მიაჩნია
პარტია „თავისუფლების“ ლიდერი, დეპუტატი კონსტანტინე გამსახურდია „მეორე არხის“ ფორმატის აღდგენასა და პოლიტიკური პარტიებისთვის „თავისუფალი ტრიბუნის“ დათმობას ითხოვს.
საზოგადოებრივი მაუწყებლის ხელმძღვანელობას და სამეურვეო საბჭოს წარმომადგენლებს ამ მოთხოვნით კონსტანტინე გამსახურდიამ დღეს, პარლამენტში გამართულ პრესკონფერენციაზე მიმართა.
მისი თქმით, გასაგებია, რომ საზოგადოებრივ მაუწყებელთან მიმიდინარე აქცია უნდა გაშუქდეს, მაგრამ, დეპუტატის აზრით, არა 24-საათიან რეჟიმში და არა სხვა პოლიტიკურ პარტიებისთვის განკუთვნილი საეთერო დროის ხარჯზე.
აქციის მუდმივ რეჟიმში ტრანსლირება გამსახურდიას განსაკუთრებით მიზანშეუწონლად მიაჩნია იმის გამო, რომ კადრებში მხოლოდ „აჩრდილებივით მოსიარულე ადამიანები“ ჩანან და ხმა არ ისმის.
კონსტანტინე გამსხურდიამ საზოგადოებრივ მაუწყებელსა და 17 პოლიტიკურ პარტიასთან გაფორმებულ მემორანდუმზე ისაუბრა და მაუწყებლის ხელმძღვანელობას, ამ დოკუმენტით აღებული ვალდებულებები შეახსენა.

Konstantine Gamsakhurdia Thinks Permanent Broadcasting of Public Assembly’s Demonstration Is Not Reasonable
Leader of the political party “Freedom”, MP Konstantine Gamsakhurdia requests to restore the format of the Second Channel and to give “free tribune” to political parties.
Konstantine Gamsakhurdia petitioned to the administration and the Board of Trustees of the Public Broadcasting today at the press-conference in the parliament.
He said he acknowledges that the ongoing demonstration in front of the Public Broadcasting shall be highlighted by a TV-Company, but he thinks it shall not be broadcasted 24-hours at the expense of the time allocated for other political parties.
The permanent transmitting of the demonstration is particularly unreasonable decision for the MP because he said “only people walking like ghosts” are shown on TV.
Konstantine Gamsakhardia mentioned the memorandum between the GPB and 17 political parties and reminded the TV-Company administration of their responsibilities under the memorandum.