სტუდია GNS -ის ჟურნალისტი მცირე ხნით დააკავეს
სტუდია GNS -ის ხელმძღვანელი ნანა ლეჟავა ადასტურებს გავრცელებულ ინფორმაციას, რომ 30 მაისს ჟურნალისტი ზვიად თხელიძე სამართალდამცავებმა მცირე ხნით დააკავეს.
„საკუთარ ეზოში იმყოფებოდა, როცა 19.40 წუთზე პოლიციელები მივიდნენ ავტომანქანით და ზვიად თხელიძე იკითხეს. შემდეგ ავტომანქანაში ჩასვეს და პოლიციის დიღმის სამმართველოში წაიყვანეს“.
ნანა ლეჟავას თქმით, თხელიძეს უთხრეს რომ ის იყო „შეფიცულთა  რაზმის" სიაში, რაც შეუძლებელია. თხელიძე არის სტუდია „GNS" -რეპორტიორი და როცა სამართალდამცავებს უთხრა, რომ იყო ჟურნალისტი, დაახლოებით 40 წუთში გაათავისუფლეს.
„ვერ გეტყვით, რაში დასჭირდათ მისი დაკავება. მხოლოდ ის შემიძლია გითხრათ, რომ გამორიცხულია, ზვიად თხელიძე „შეფიცულთა რაზმის“ სიაში ყოფილიყო. არ ვიცი, მათ რა სიები აქვთ“, - ამბობს ნანა ლეჟავა.

Journalist of Studio GNS Detained for Short Period
The head of the Studio GNS Nana Lezhava confirms the information that the journalist Zviad Tkhelidze was detained for short period by the law-enforcement officials on May 30th.
“He was in his yard when the policemen came at 19:40 pm and inquired for Zviad Tkhelidze. Then they put him in the car and took him to Dighomi police agency.”
According to Nana Lezhava, Tkhelidze was the member of “Shepitsuli Group,” which is impossible as he is a reporter of GNS. When he told the law-enforcement officials that he is a journalist, he was released in about 40 minutes.
“I cannot tell you why they needed to detain him. I can tell you that it is impossible that Zviad Tskhelidze was in the list of “Shepitsuli Group.” I do not know what lists they have,” – states Nana Lezhava.