დღეს 1 ივნისს, 23:30 საათზე პარლამენტის შენობის წინ დაიწყება არასამთავრობო ორგანიზაციების მდუმარე აქცია.
მდუმარე აქცია - 00:15!
ამ აქციით სამოქალაქო საზოგადოება გამოხატავს პროტესტს 26 მაისს შსს-ს სპეციალური დანიშნულების რაზმების მიერ ძალის გადამეტებით დაშლილი საპროტესტო მიტინგის გამო.
მდუმარე აქციაზე წარმოდგენილი იქნება 26 მაისს დაფიქსირებული ძალადობის ამსახველი ფოტოსურათები.
მდუმარე აქციაში მონაწილეობენ არასამთავრობო ორგანიზაციები: საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, ადამიანის უფლებათა ცენტრი, „კონსტიტუციის 42-ე მუხლი“, საზოგადოებრივი დამცველი, სამოქალაქო მოძრაობა - მრავალეროვანი საქართველო, კავშირი - 21-ე საუკუნე, კონსტიტუციურ უფლებათა დაცვის ცენტრი, კონფლიქტებისა და მოლაპარაკებების საერთაშორისო ცენტრი, კავკასიის ქალთა ქსელი, ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი, ყოფილი პოლიტპატიმრები - ადამიანის უფლებებისათვის, ძალადობისგან დაცვის ეროვნული ქსელი, სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება, საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო და სხვები.

Today,June 1,at 11:30 pm,Georgian non-governmental organizations will hold a silent demonstration in front of the parliament building in the Rustaveli
Silent Demonstration – 00:15!
Today, June 1, at 11:30 pm, Georgian non-governmental organizations will hold a silent demonstration in front of the parliament building in the Rustaveli Avenue.
The civil society will protest the ruthlessly dispersed demonstration by riot police of the MIA on May 26. The organizers of the tomorrow’s demonstration will show photos and videos of the dispersal.
The Georgian Young Lawyers Association, the Human Rights Center, Article 42 of the Constitution, People’s Ombudsman, public movement – Multinational Georgia, Union – 21st Century, Center for Constitutional Rights, ICCN, Caucasian Women’s Network, Human Rights Priority, Former Political Prisoners for Human Rights, National Network against Violence, International Society for Fair Elections and Democracy, Transparency International Georgia and others  have already expressed desire to join the demonstration.