სასამართლომ ბადრი ბიწაძეს პატიმრობა შეუფარდა
თბილისის საქალაქო სასამართლომ „სახალხო კრების“ ერთ-ერთი ლიდერის, პარლამენტის ექს-სპიკერ ნინო ბურჯანაის მეუღლის - ბადრი ბიწაძის მიმართ გირაოს პატიმრობით შეცვლის მოთხოვნა დააკმაყოფილა.
თბილისის საქალაქო სასამართლომ 20 ივნისს განიხილა თბილისის პროკურატურის შუამდგომლობა, ბრალდებულ ბადრი ბიწაძის მიმართ გამოყენებული აღკვეთის ღონისძიების შეცვლის შესახებ.
თბილისის საქალაქო სასამართლოს ინფორმაციით: „სასამართლოს მიერ დადგენილ ვადაში ბრალდებულის, მისი სახელით ან მის სასარგებლოდ სხვა პირის მიერ გირაოს თანხა შესაბამის ანგარიშებზე არ ყოფილა შეტანილი, რის საფუძველზეც დაკმაყოფილდა შუამდგომლობის მოთხოვნა და ბრალდებულის მიმართ გამოყენებული აღკვეთის ღონისძიება შეიცვალა პატიმრობით“.
ბადრი ბიწაძეს ბრალად ედება პოლიციელებზე თავდასხმის ჯგუფის ორგანიზება, გირაოს თანხა 100 ათასი ლარი იყო.

Court Imposed Imprisonment on Badri Bitsadze
The Tbilici City Court satisfied the solicitation of the prosecutor’s office to impose preventive detention on Badri Bitsadze instead initial bail; Bitsadze is a leader of the People’s Assembly and husband of the ex-speaker of the Georgian parliament Nino Burjanadze.
On June 20, the Tbilisi City Court discussed the solicitation of the Tbilisi Prosecutor’s Office on amending the preventive measures against Badri Bitsadze.
According to the Tbilisi City Court, “within the term estimated by the Court, the accused, or any other person lawfully representing the accused, have not transferred the fixed bail sum to the court account; relatively, the Court satisfied the solicitation and changed the preventive bail into preventive detention.”
Badri Bitsadze is accused of organizing the attack on police officers; the imposed bail sum was 100 000 GEL.