ახალგორის გამგებელი - „სადაც უნდა იქ იჩივლონ“
ახალგორის მუნიციპალიტეტის გამგებელი ზურაბ ფიცხელაური გაზეთ „რეზონანსის“ ჟურნალისტის მარი ოთარაშვილის დაშანტაჟების შესახებ გავრცელებულ ინფორმაციას კატეგორიულად უარყოფს.
„არ ვიცი საიდან მოიტანეს, არაფერი შანტაჟი არ ყოფილა. მე ვუთხარი, არასწორად აშუქებ მეთქი, ამოვუღე გაზეთები და დავუდე. რატომ იმას არ წერს, ოსებმა ცემაში რომ მოკლეს კაცი? მაგას ახალგორში აღებული პირადობის მოწმობა აქვს, იქ ნათესავები ჰყავს და იქაურ ხელმძღვანელებზე ცუდი რომ დაწეროს, შეიძლება აღარ შეუშვან და პრობლემები შეუქმნან. სადაც უნდა იქ იჩივლონ. მე კი არ დავაშანტაჟე ჟურნალისტი, მაგათ თვითონ დამაშანტაჟეს. მომიყვანეს შალვა რამიშვილი და რეები აღარ იკადრეს. არაფერი ზედმეტი მათთვის არ მიკადრებია. სულ არ მაინტერესებს, ეგენი რას იზამენ და სად იჩივლებენ. მეც ადეკვატურად ვიმოქმედებ“, - განაცხადა ზურაბ ფიცხელაურმა მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრთან სატელეფონო საუბარში.
შეგახსენებთ, რომ 23 ივნისს გაზეთმა „რეზონანსი“ ახალგორის გამგებლის მიერ ჟურნალისტ მარი ოთარაშვილის მიმართ წაყენებულ ბრალდებებზე განცხადება გაავრცელა. რედაქციის ცნობით, „ახალგორის ლეგიტიმური მთავრობის ხელმძღვანელი „რეზონანსის“ ჟურნალისტ მარი ოთარაშვილზე ზეწოლას ახლა უკვე არა მარტო სიტყვიერი მუქარით, არამედ შანტაჟით აგრძელებს. მან გადაცემაში „აკრედიტაციის გარეშე“ განაცხადა, თითქოსდა აქვს მაკომპრომატირებელი მასალა ჟურნალისტის „აგენტობის“ შესახებ. ფიცხელაურის განცხადებას „რეზონანსი“ კონკრეტულ ჟურნალისტზე და, ზოგადად, „რეზონანსზე“ ზეწოლის მცდელობად მიიჩნევს. აქედან გამომდინარე, რედაქცია განიხილავს სხვადასხვა სამართლებრივი მოქმედების, მათ შორის ახალგორის ლეგიტიმური გამგებლისათვის მარი ოთარაშვილისა და „რეზონანსის“ ცილისწამებისა და საქმიანი რეპუტაციის შელახვის მცდელობისთვის სასამართლოში ჩივილის შესაძლებლობას.

The Governor of Akhalgori municipality Zurab Pitskhelauri categorically denies the information about blackmailing the journalist of Rezonansi (Resonance) Mari Otarashvili.
“I have no idea where they heard this. No blackmailing ever took place. I told them that they were covering things incorrectly. I showed her newspapers and asked why she was not covering the murder committed by Ossetians? She has received ID card in Akhalgori and has relatives there. If she writes something bad about them, she might face some problems. She can appeal wherever she wants. They were the ones who blackmailed me. They brought Shalva Ramishvili here and abused me. I never abused them. I do not want to know what they will do and where they will appeal. I will act adequately,” – stated Zurab Pitskhelauri with Mtskheta-Mtianeti Information Center.
On June 23rd, the newspaper Rezonansi disseminated the statement regarding the accusations of Akhalgori Governor against the journalist Mari Otarashvili. According to the board of editors, “The head of Akhalgori legitimate government continues exercising pressure on Mari Otarashvili not only by verbal assault, but the blackmailing as well. In the program “without accreditation” he stated that he owes discrediting material regarding that proves that journalist is a “spy.” The newspaper Rezonansi considers his statement to be an attempt of pressure against the concrete journalist and the newspaper in general. Thus, the board of editors discusses the possibilities of applying different legal mechanisms, including submitting complaint against the legitimate Governor of Akhalgori for the attempt of slander and tarnishing work authority.