„ქართული პარტიის“ წევრის დაკავების შემდეგ, მისი მეუღლე სამსახურიდან გაათავისუფლეს
„ქართული პარტიის“ ლიდერებმა გორში ხვიჩა მაჭარაშვილის  ოჯახი მოინახულეს, რომელიც ხელისუფლებამ უკანონო შეიარაღებული ფორმირების შექმნის ბრალდებით დააპატიმრა.
სოზარ სუბარმა, ეროსი კიწმარიშვილმა და სოფიო ხორგუანმა ოჯახში მისვლისას შეიტყვეს, რომ ხვიჩა მაჭარაშვილის დაკავების მეორე დღესვე მისი მეუღლე  სამსახურიდან გაათავისუფლეს. როგორც  ეკა მაჭარაშვილი აცხადებს, იგი კომერციულ სტრუქტურაში - საცხობ „ტკბილ სამყაროში“ მუშაობდა და სამ მცირეწლოვან შვილს იქ აღებული ხელფასით არჩენდა.
„აქამდე საცხობის ხელმძღვანელს ჩემს მიმართ არანაირი პრეტენზია არ ჰქონია. როდესაც ხვიჩა დააკავეს, მითხრა, იძულებული ვარ, სამსახურიდან გაგიშვაო. ისე, საცხობის მეპატრონე ცუდი ადამიანი არ არის, მაგრამ როგორც ჩანს, დაემუქრნენ, თუ ოპოზიციონერის ცოლს სამსახურში გააჩერებ, საცხობს დაგიხურავთო“ - განაცხადა „ქართული პარტიის“ ლიდერებთან საუბარში ეკა მაჭარაშვილმა.
იგი დეტალურად მოყვა იმის შესახებ,  თუ როგორ ჩატარდა ჩხრეკა მის სახლში.
„18 პოლიციელი სახლში შუაღამისას შემოიჭრა. ნამძინარევი ლოგინიდან წამომაგდეს და მხოლოდ იმას ვიხვეწებოდი, ჩაცმა მაცალეთ-მეთქი. პოლიციელებმა საძინებელ ოთახში ჩამკეტეს, ბინის ჩხრეკა დაიწყეს. ვთხოვე, ჩხრეკისთვის რომელიმე მეზობელი მაინც დაესწროთ, რაზედაც უარი მითხრეს. მერე სათავსოში თავის მიერვე ჩადებული ავტომატი „აღმოაჩინეს“. ვინაიდან მოწმე არ ჰყავდათ, ოქმზე ხელი იმავე პიროვნებამ მოაწერა, რომელმაც ჩხრეკა ჩაატარა. ვეხვეწებოდი, ავტომატს ხელს ყველა  ნუ კიდებთ, რადგან თუ  ჩემი ქმრისაა, მისი თითის ანაბეჭდები  იქნება და არ წაიშალოს-მეთქი, მაგრამ ყური არავინ მათხოვა“, - აღნიშნა ეკა მაჭარაშვილმა, რომლის თქმითაც, მის საცხოვრებელ სახლზე მუდმივად ხორციელდება თვალთვალი.
ეკა მაჭარაშვილი ასევე ამბობს, რომ როდესაც სასამართლო პროცესზე თავისი მეუღლე ნახა, დარწმუნდა , რომ ნაცემი იყო და კბილები ჰქონდა ჩამტვრეული.
„დესოვეტიზაცია გორში სტალის ძეგლის აღებაში არ გამოიხატება. სწორედ საბჭოთა კავშირის ხელახალი აშენებაა ის, რომ იჭერენ უდანაშაულო ადამიანს, სახლში ავტომატს უდებენ და შემდეგ მის მეუღლეს, სამი შვილის დედას, სამსახურიდან აგდებენ. მერე რა, რომ ეს ბავშვები მშივრები დარჩებიან? აი, ეს არის სააკაშვილის სამართალი და საბჭოთა კავშირში დაბრუნება.სირცხვილი იმ გორელს, რომელიც ხვალ „ტკბილ სამყაროში“ მივა და იქ გამომცხვარ პროდუქტს იყიდის! სირცხვილი მის მშიშარა მეპატრონეს! განა არ უნდა ერჩივნოს, რომ საცხობი საერთოდ დახუროს, ვიდრე ნაქირავებ ბინაში მცხოვრები  სამი მცირეწლოვანი ბავშვის დედა სამსახურიდან  უმიზეზოდ გააგდოს?“, - განაცხადა სოზარ სუბარმა.

Spouse of Detained Member of Georgian Party Fired from Work
The leaders of Georgian Party visited Khvicha Macharashvili’s family in Gori. The latter has been imprisoned under the charge of formation of illegal armed group.
Sozar Subari, Erosi Kitsmarishvili and Sopio Khorguani found out that on the second day after Khvicha Macharashvili’s detention, his wife was fired from work. As Eka Macharashvili states she worked in the commercial entity – bakery Tkbili Samkaro (sweet world) and took care of her family by the received salary.
“The leadership of bakery had no problem with me. When Khvicha was detained, the owner told me that he was forced to fire me. He is not a bad person but it seems like he was threatened that if he did not fire me, they would close the bakery,” – stated Eka Macharashvili with the leaders of Georgian Party.
She spoke in detail how the search was conducted in her house.
“18 policemen broke in the house at midnight. I was pleading to give me some time to get dressed. The policemen locked me in the bedroom and started searching the apartment. I asked them to have a neighbor present at the search but they refused. Then they “discovered” the gun in the storehouse where they planted it. Since they did not have a witness, the person who conducted the search signed the protocol. I asked him not to touch the gun and said that if it really belonged to my husband there should be finger prints on it and they might have erased it, but nobody listened to me,” – noted Eka Macharashvili who stated that her house was under constant surveillance.
Eka Macharashvili also states that when she saw her spouse at the trial it was visible that he was beaten and his teeth were broken.
“Desovietization is not just taking down the Stalin monument. Arresting innocent person, planting guns and then firing his spouse, mother of three children is exactly restoration of Soviet Union. This is Saakashvili’s justice and going back to Soviet Union. It is a shame for a Gori resident to go in this bakery tomorrow and buy the product there! Shame to the coward owner of the bakery! Would not he prefer to close down the bakery than to fire mother of three children for no reason?” – stated Sozar Subari.