„თრიალეთი“ „საზოგადოებრივი საგამოძიებო კომისიის“ შექმნის ინიციატივით გამოდის
ტელეკომპანია „თრიალეთი“  სოლიდარობას უცხადებს „მცხეთა-მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს“ და მოითხოვს, რომ მათ თანამშრომლებზე ხელისუფლების წარმომადგენლების მხრიდან  ზეწოლები შეწყდეს.
„თრიალეთის“ დამფუძნებელი ბადრი ნანეტაშვილი „საზოგადოებრივი საგამოძიებო კომისიის“ შექმნის ინიციატივით გამოდის  და მიმართავს არასამთავრობო ორგანიზაციების, სამოქალაქო სექტორის და მედიის წარმომადგენლებს, რათა  შეიქმნას ერთობლივი „საზოგადოებრივი საგამოძიებო კომისია“,  რომელიც  ჟურნალისტების პროფესიულ საქმიანობაში ხელის შეშლისა და მედიაზე ზეწოლის ყველა ფაქტს გამოიძიებს:
„ჟურნალისტებზე ხელისუფლების მხრიდან განხორციელებული ზეწოლების შეჩერება შეუძლია მედიის, სამოქალაქო სექტორისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების სოლიდარობას.   თითოეული ასეთი ფაქტი რეაგირების გარეშე არ უნდა დავტოვოთ და მხოლოდ ამ შემთხვევაში იქნება ის შედეგი, რომელიც კონსტიტუციით გვაქვს მონიჭებული. დღესდღეობით ჟურნალისტების უფლებებს  ყველაზე ხშირად სწორედ ხელისუფლების წარმომადგენლები არღვევენ და არც ერთი შემთხვევა სამართალდამცავი ორგანოების მიერ გამოძიებული არ არის.
ტელეკომპანია „თრიალეთი“ მიმართავს საზოგადოების, არასამთავრობო სექტორის და მედიის წარმომადგენლებს, რათა შეიქმნას ,,საზოგადოებრივი საგამოძიებო კომისია“,  რომელიც ჟურნალისტებზე ზეწოლის ფაქტებს შეისწავლის, მონიტორინგს გაუწევს  საგამოძიებო პროცესს და მოითხოვს იმ პირების დასჯას,  ვინც მედიის წარმომადგენლებს პროფესიულ საქმიანობაში უშლის ხელს და მათზე ზეწოლებს ახორციელებს.
ჟურნალისტებზე ზეწოლა და მედიის თავისუფლების შეზღუდვა, ეს ერთ-ერთი უმთავრესი პრობლემაა საქართველოში, რომელიც ქვეყანაში დემოკრატიის განვითარებას უშლის ხელს“.

TV Company Trialeti expresses solidarity to Mtskheta-Mtianeti Information Center and requests to stop the pressure from the government representatives on its employees.
The founder of Trialeti Badri Nanetashvili initiates the creation of Public Investigation Commission and addresses the NGOs, civil sector and media representatives to create joint Public Investigation Commission which will investigate all facts of hindering professional activities of journalists and oppression of media:
“The solidarity of journalists, civil sector and NGOs can stop the pressures exercised on the journalists by the government. Each such fact should not be left without the response. Only in this case we will reach the outcome granted to us by the Constitution. Today, the rights of journalists are most often violated by the government representatives. None of these facts have been investigated so far.
TV Company Trialeti addresses the public and the representatives of NGO and media sector to create Public Investigation Commission which will study the facts of pressure against the journalists, monitor the investigation process and will request to punish those individuals who are hindering the professional activity of the media representatives and are exercising pressure against them.
Pressure on journalists and restriction of media liberty is one of the biggest problems in Georgia that hinders the development of democracy in the country.”