გიორგი ცაგარეიშვილს ფოტორეპორტიორების საქმემ ფილმი „მონანიება“ გაახსენა
პარტია „თავისუფალი დემოკრატების“ წევრი, დეპუტატი გიორგი ცაგარეიშვილი დარწმუნებულია, რომ ფოტორეპორტიორები პრეზიდენტ მიხეილ სააკაშვილის პირადი ანგარიშსწორების მსხვერპლნი არიან და მათი საქმე ფილმ "მონანიებას" ახსენებს.
როგორც „ინტერპრესნიუსთან“ საუბრისას ცაგარეიშვილმა განაცხადა, შსს-ს მიერ გამოქვეყნებული ე.წ. მტკიცებულებები არ არის საკმარისი თუნდაც იმისთვის, რომ ფოტორეპორტორების ჯაშუშობის ვარაუდისთვის მაინც გამოითქვას ეჭვი. მისი თქმით, ასევე წარმოუდგენელია რეალურად ჯაშუშობაში მხილებული ადამიანი, თუნდაც ის ქალბატონი იყოს, სასამართლომ გირაოს სანაცვლოდ გაათავისუფლოს. ამას გარდა, დეპუტატისთვის წარმოუდგენელია, ფოტორეპორტიორები ჯაშუშობასთან დაკავშირებით გადარიცხვებზე ტელეფონით საუბრობდნენ მაშინ, როცა დღეს მთელმა საქართველომ იცის, რომ ტელეფონები ისმენება და განსაკუთრებით, ამ ადამიანებმა. მით უმეტეს, ცაგარეიშვილმა ვერც სატელეფონო საუბრების ჩანაწერებში მოისმნა რამე ისეთი, რომ ეჭვის საბაბი მისცემოდა.
„არც ერთი ჭკუადმყოფელი ადამიანი, რომელიც ჯაშუშობით არის დაკავებული, არ დარეკავს თავის პარტნიორთან საიდუმლო საქმიანობაზე სასაუბროდ. განსაკუთრებით საქართველოში, როცა ივანე მერაბიშვილს ტელეფონები, ლამის მაგიდაზე უდევს“, – განაცხადა ცაგარეიშვილმა.
მისივე თქმით, მთელი ეს გამოქვეყნებულ ე.წ. მტკიცებულებები მხოლოდ იმის ეჭვს აჩენს, რომ თავიდან ბოლომდე საქმე შეთითხნილია და რომ ის მხოლოდ მიხეილ სააკაშვილისა და ივანე მერაბიშვილის პირად ანგარისწორებას უკავშირდება.
„ინფორმაცია გარკვეული უხერხული მდგომარეობის შესახებ, რაც ალბათ ასახულია მათ მიერ სხვადასხვა დროს, სხვადასხვა ადგილზე, ივანე მერაბიშვილმა მიაწოდა სააკაშვილს და მისივე ძალისხმევით მოხდა მათი დაკავება. მინდა ვთქვა, რომ როგორც ჩანს, ხელისუფლების უკანასკნელი გადაწყვეტილებები, რომელთა შორისაა ფოტორეპორტორების დაკავება, საბოლოოდ წარმოაჩენს, რომ სააკაშვილი და მისი კამარილია ტირანიით ტკბობაში არიან გადაშვებულები“, – განაცხადა გიორგი ცაგარეიშვილმა და დასძინა, რომ ფოტორეპორტიორების საქმემ ცნობილი ქართული მხატვრულ ფილმი „მონანიება“ გაახსენა.

MP Giorgi Tsagareishvili from the political party Free Democrats is sure that the photo-reporters are victims of the President Saakashvili’s personal revenge and their case reminded him the movie “Repentance”.
Tsagareishvili told the Interpresnews that the so-called evidence published by the MIA is not enough to doubt about the espionage of the photo-reporters. He said it is unreal that the accused of espionage, let’s say the woman who was also detained, was released under bail. In addition, the MP cannot imagine that the photo-reporters were talking on the phone about money-transfers earned by espionage when everybody in Georgia knows that our cell-phones are listened to. Moreover, Tsagareishvili could not hear anything suspicious in those phone-conversations.
“Nobody, who is spy, will call his partner and speak about their activities over the phone. Particularly when we all know that Ivane Merabishvili (Minister of Interior) almost has our phones on his table,” said Tsagareishvili.
He added that all published materials cast doubt that all accusation documents were fabricated and everything is connected with personal revenge of Mikheil Saakashvili and Ivane Merabishvili.
“Supposedly, they shot some awkward facts in various places and Ivane Merabishvili informed Saakashvili about it; consequently, Merabishvili arrested them. I mean, the recent decisions of the government, among them detention of the photo-reporters, finally proved that Saakashvili and his company are enjoying the tyranny,” said Giorgi Tsagareishvili and added that photo-reporters’ case reminded him of the famous Georgian movie “Repentance.”