პროკურატურის ცნობით, ფოტორეპორტიორების პროცესზე დასწრების შესაძლებლობა ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს ექნება
საქართველოს პროკურატურა აცხადებს, რომ სისხლის სამართლის საპროცესო კანონმდებლობის შესაბამისად, უზრუნველყოფილი იქნება ზურაბ ქურციკიძის, ირაკლი გედენიძის, გიორგი აბდალაძის და ნათია გედენიძის მიმართ არსებული სისხლის სამართლის საქმის განხილვის საჯაროობა და გამჭვირვალობა.
პროკურატურის განცხადების შესაბამისად, საქმე სასამართლოში განიხილება საჯაროდ და ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს ექნება შესაძლებლობა დაესწროს სასამართლოს სხდომებს.
პროკურატურა შუამდგომლობით მიმართავს სასამართლოს, დახურულ სხდომაზე განიხილოს მხოლოდ მტკიცებულებათა ის მცირე ნაწილი, რომელიც სახელმწიფო საიდუმლოების შემცველია.

According to Office of Prosecutor, Any Interested Individual will be allowed to Attend the Trial of Photo Reporters
The Office of Prosecutor of Georgia states that according to the criminal procedural legislation, the publicity and transparency of criminal case of Zurab Kurtsikidze, Irakli Gedenidze, Giorgi Abdaladze and Natia Gedenidze will be ensured. According to the statement of the Office of Prosecutor, the case will be publicly discussed and any interested individual may attend the trial.
The Office of Prosecutor requests the Court to discuss the small amount of evidence that includes state secret at the closed session.