ჩარგლის მაცხოვრებლები ჩინოვნიკებს ბრაკონიერობაში ადანაშაულებენ
დუშეთის რაიონის სოფელ ჩარგლის მაცხოვრებლები ხელისუფლების წარმომადგენლებს ბრაკონიერობაში ადანაშაულებენ. როგორც ადგილობრივებმა მცხეთა - მთიანეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადეს, ჩარგლის ტყეში თანამდებობის პირები თბილისიდან, მცხეთა - მთიანეთის რეგიონის ადმინისტრაციიდან და დუშეთის გამგეობიდან ხშირად ნადირობენ შველზე, ირემზე და სხვა ნადირზე.
ადგილობრივების თქმით, ბრაკონიერობის ფაქტების აღკვეთა მათ გარემოს დაცვის ინსპექციას არაერთხელ სთხოვეს, თუმცა სანადიროდ თვითონ გდი-ის თანამშრომლებიც დადიან.
ამ საკითხზე ლეიბორისტული პარტიის ოფისში პრესკონფერენცია გაიმართა, რომელსაც ვაჟა ფშაველას შვილთაშვილი ვაჟა რაზიკაშვილიც ესწრებოდა. მისი განცხადებით, მას და ჩარგალში მცხოვრებ მის ნათესავებს და თანასოფლელებს არაერთხელ უნახავთ შველზე და ირემზე სანადიროდ ჩასული თბილისის მერიისა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანმშრომლები.
„ლეიბორისტები“ უნიკალურ ცხოველებზე ნადირობის შეწყვეტას და ჩარგლისა და მაღაროსკარის ტყეების ნაკრძალად გამოცხადებას ითხოვენ.

Chargali Residents Blame Officials in Poaching
Residents of the Chargali village in Dusheti district blame the governmental officials in poaching. The locals told the Information Center of Mtskheta-Mtianeti that officials from Tbilisi City Hall, Mtskheta-Mtianeti regional administration and Dusheti district administration often arrive in Chargali and hunt on roes, deer and other animals.
Locals said they petitioned to the Environmental Inspection to prevent the poaching in the area but their officers also arrive to hunt here.
Labor Party held a press-conference in their office and grand-son of the great Georgian writer Vazha Pshavela– Vazha Razikashvili also attended it. He said he and his relatives living in Chargali have seen officials from the Tbilisi City Hall and MIA in their village to hunt on roes and deer.
The Labor Party requests to stop hunting on unique animals and to declare the forests in Chargali and Magharoskari as forest reserve.