ლაშა ტუღუში: „ჩვენი პროტესტი დიდხანს გაგრძელდება, რადგან სიმართლის დადგენას ჯერჯერობით პირი არ უჩანს“
„ჩვენი პროტესტი დიდხანს გაგრძელდება, რადგან სიმართლის დადგენას ჯერჯერობით პირი არ უჩანს“, - ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ გაზეთ „რეზონანსის“ მთავარმა რედაქტორმა ლაშა ტუღუშმა განუცხადა, რომელიც გლდანის ციხესთან გამართულ ჟურნალისტების აქციაში მონაწილეობდა.
მისი თქმით, ის მასალები, რომლებიც ამ დრომდე შინაგან საქმეთა სამინისტრომ და პროკურატურამ წარმოადგინა, კიდევ ერთხელ არწმუნებს იმ პროტესტისა და მოთხოვნების სამართლიანობაში, რომელსაც ამ დრომდე ჟურნალისტები გამოხატავენ. ტუღუშის თქმით, კიდევ ერთხელ დარწმუნდა იმაშიც, რომ საქმეს გრიფი „საიდუმლო“ უნდა მოეხსნას, დაკავებული ფოტორეპორტიორები უნდა გათავისუფლდნენ, უნდა გაგრძელდეს სოლიდარობის აქცია და ბრძოლა სამართლიანობისათვის.
„რეზონანსის“ მთავარი რედაქტორის თქმით, ისინი გააგრძელებენ ბრძოლას არა მხოლოდ საპროტესტო აქციებით, არამედ დაგეგმილი აქვთ საკონსტიტუციო სარჩელის შეტანა იმ მუხლის შესაცვლელად, რა მუხლითაც ფოტორეპორტიორები არიან დაკავებულები.

Lasha Tugushi: “Our Protest Will Last For a Long Time Because We Do Not See Chances to Render Justice Yet”
“Our protest will last for a long time because we do not see chances to render justice yet,” editor-in-chief of the newspaper Resonance Lasha Tugushi told the Interpresnews who participated in the journalists’ protest in front of the Gldani prison.
He said the materials provided by the MIA and Prosecutor’s Office convinced him that journalists’ protest and requirements are fair. Tughushi added he is completely sure that the Top Secret status shall be removed from the case and the detained photo-reporters shall be released; their solidarity actions and struggle for justice shall continue.
Editor-in-chief of the Resonance said they will continue their struggle not only with protest demonstrations but they also intend to appeal to the Constitutional Court to change the law under which the photo-reporters are detained.