ისრაელმა საქართველო ისევ სახიფათო ქვეყნების სიაში შეიყვანა
ისრაელი თავის მოქალაქეებს საქართველოში გამგზავრებისგან თავის შეკავებას ურჩევს. ამის შესახებ „ისრა.კომ“ იუწყება.
ისრაელის ანტიტერორისტულმა შტაბმა საქართველო იმ ქვეყნების ჩამონათვალში შეიყვანა, სადაც ებრაელებისთვის გამგზავრება სახიფათოა. ისრაელის ტერორიზმთან ბრძოლის შტაბი თანამემამულეებს საქართველოში, აზერბაიჯანსა და თურქეთში გამგზავრებისგან თავის შეკავებას ურჩევს.
„თუ აუცილებლობის შემთხვევაში მაინც გადაწყვეტთ ამ ქვეყნებში ვიზიტს, გირჩევთ მაქსიმალური სიფრთხილე და დაკვირვება გამოიჩინოთ“, - ნათქვამია შტაბის მიერ გამოქვეყნებულ განცხადებაში. იგივე რეკომენდაცია გაიცა სამხრეთ-აღმოსავლეთი აზიის ქვეყნებთან დაკავშირებითაც.
განცხადებაში განმარტებულია ისიც, რომ ისრაელი საქართველოს კვლავ „გრუზიად“ მოიხსენიებს.
„მართალია საქართველოს ხელისუფლება ოფიციალურად ითხოვს, რომ სახელწოდებად „ჯორჯია“ გამოვიყენოთ, თუმცა „გრუზია“ ჩვენი აზრით, უკეთ ჟღერს“, - განმარტავენ ისრაელის ტერორიზმთან ბრძოლის შტაბში.

Israeli Inserted Georgia on the List of Dangerous Countries Again
Israeli government suggests its citizens to refrain from visiting Georgia; Isra.com reported about it.
Israeli Anti-terrorist Department inserted Georgia on the list of dangerous countries.  The Department suggests its citizens to refrain from traveling to Georgia, Azerbaijan and Turkey.
“If you urgently need to visit these countries, please be extremely careful there,” the statement of the Anti-Terrorist Office reads. The same recommendation was issued in regard with several South-Eastern Asian states.
The statement also clarifies that Israeli still uses term “Gruzia” for Georgia.
“Although the government of Georgia officially requested to use Georgia in documents, we think “Gruzia” sounds better,” the Israeli Anti-Terrorist Office clarified.
It is noteworthy, that Israeli inserted and then removed Georgia from the list of dangerous countries several times.