სტიქიის შედეგად უსახლკაროდ დარჩენილი 57 წლის ეთერ მოსაშვილი დახმარებას ითხოვს
სიღნაღის რაიონის სოფელ ვაქირში მცხოვრები, 57 წლის ეთერ მოსაშვილი მესამე თვეა ადგილობრივი გამგეობისგან დახმარებას უშედეგოდ ითხოვს. როგორც მან კახეთის საინფორმაციო ცენტრს განუცხადა, 2011 წლის მაისში, სტიქიის შედეგად სახლი დაენგრა და მას შემდეგ შვილთან ერთად სახლის ეზოში მოწყობილ ფარდულში ცხოვრობს.
„ერთოთახიანი, პატარა სახლი მქონდა, სადაც მე და ჩემი შვილი ვცხოვრობდით. მაისში ძლიერი წვიმისა და ქარის გამო სახლის ორი კედელი მთლიანად ჩამოინგრა. შიგნით საერთოდ აღარ იცხოვრება. ეზოში პატარა ფარდული მაქვს გაკეთებული და ღამეს იქ ვათევთ. მუდმივი სამუშაოც არ გვაქვს, რომ თავი ვირჩინოთ, მხოლოდ დღიურად თუ ვიმუშავებ სადმე. რაიონის გამგებელი ნოდარ კოჭლამაზაშვილი დამპირდა, რომ 2000 ლარის ფარგლებში ბინას თუ ვიშოვიდი, შემიძენდნენ, მაგრამ ამ ფასად ბინას სად ვიშოვი? უკვე სამი თვეა გაუსაძლის პირობებში ვიმყოფებით. ნათესავიც კი არ მყავს, რომ შეგვიფარონ. არც სოციალურ დახმარებას ვიღებ. სოციალური მომსახურების სააგენტოს სიღნაღის რაიონულ განყოფილებაში მითხრეს, სანამ ბინას არ შეიძენ, აღწერის ჩატარება არ შეიძლებაო“, - აღნიშნა ეთერ მოსაშვილმა.
კახეთის საინფორმაციო ცენტრი კომენტარისთვის სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელს ნოდარ კოჭლამაზაშვილს არაერთხელ დაუკავშირდა, თუმცა, გამგებელმა ჩვენს სატელეფონო ზარებს არ უპასუხა.

Homeless Eter Mosashvili Urges for Help
Eter Mosashvili, 57, from Vakiri village in Sighnaghi district has been urging the local administration for help for three months already but in vain. She told the Information Center of Kakheti that in May of 2011 her house ruined as a result of the natural disaster and she has been living in the shed together with her daughter since then.
“We had a one-room little house where I lived together with my daughter. Two walls of the house completely ruined as a result of heavy rain and wind in May. It is impossible to live inside. We have a little shed in the yard and we sleep there at night. We do not have permanent work to earn our living; sometimes I manage to find a one-day job somewhere; that is all. District governor Nodar Kochlamazashvili promised me to purchase a house for 2 000 GEL if I find one but how can I find house at such a low price? I have been living in unbearable conditions for three months already. I do not have even relatives who can give shelter to us. We cannot get allowance either; I was told at the Sighnaghi district office of the Social Agency that they cannot evaluate my family until I buy a house,” said Eter Mosashvili.
ICK called Nodar Kochlamazashvili several times to get comments on the fact from him but he did not answer the phone calls.