„გაწყვიტეთ თოკები“ - ახალგაზრდების საპროტესტო პერფორმანსი თავისუფლების მოედანზე
საქართველოსა და საფრანგეთის პრეზიდენტების და ათასობით მოქალაქის მიერ თავისუფლების მოედნის დატოვების შემდეგ, ახალგაზრდების ჯგუფმა წმინდა გიორგის მონუმენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე საპროტესტო აქცია გამართა.
ჟურნალისტებთან საუბრისას ახალგაზრდებმა განაცხადეს, აქ ათასობით ადამიანი ძალით იყო მიყვანილი.
გიორგი აბდუშელიშვილის განცხადებით, ხალხს კისერზე თოკი შეაბეს და პრეზიდენტების მოსასმენად ისე მირეკეს. თუ ვინმეს სურვილი ჰქონდა საქართველოსა და საფრანგეთის პრეზიდენტები ეხილა, თავად უნდა მოსულიყო და არა ძალდატანებით.
ახალგაზრდებმა თეატრალიზებული სანახაობაც მოაწყვეს. სამ მათგანს ყელზე თოკები ჰქონდა შებმული, ხოლო ერთი გოგონა მათ თავისუფლების მოედანზე ძალით მიერეკებოდა.
აქციის მონაწილე ლევან ბზიაშვილმა ლექსები წაიკითხა, რის შემდეგაც ახალგაზრდებმა თავისუფლების მოედანი დატოვეს.

13:21, Wednesday, 19.06.2013
After the Presidents of Georgia and France together with thousands of Georgian citizens left the Freedom Square, a group of young people held a protest rally near the St. George’s Monument.
They told the journalists that thousands of people were forcibly brought to the square.
Giorgi Abdushelishvili said people were tied up and brought here to listen to the presidents. If anybody wished to see Georgian and French presidents, they should have come here without compulsion.
The young people organized a theater performance. Three of them had ropes over their necks and a girl was pasturing them towards the Freedom Square.